W sytuacji, gdy nie posiadamy oszczędności, a pilnie potrzebujemy pieniędzy, pozostaje nam złożenie wniosku o pożyczkę. Z pewnością dla wielu osób bank będzie pierwszą instytucją, o której pomyślą. Czy jednak jest to najlepszy wybór?

Dla kogo pożyczka w banku?

Banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przygotowały oferty tzw. chwilówek. Jeżeli osoba wnioskująca o środki posiada aktywne konto w danym banku, pozytywne rozpatrzenie wniosku jest dużo bardziej prawdopodobne. Warunkiem są jednak systematyczne wpływy wynagrodzenia. Procedury bankowe wymagają stałego źródła dochodów i zaświadczenia od pracodawcy, czy okazania PIT za poprzedni rok. Nie każda osoba ma umowę o pracę na czas nieokreślony i wysokie zarobki. W takim przypadku należy liczyć się z odrzuceniem wniosku. Przeszkodą w otrzymaniu pieniędzy może też być zła historia kredytowa. Czas od złożenia wniosku do przelewu na konto to w banku od kilku godzin do kilku dni. Nie jest to więc rozwiązanie korzystne dla osób, które pilnie potrzebują gotówki.

Pożyczka pozabankowa

Dla tych, którzy chcą mieć szybko pieniądze na koncie, rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe. Uproszczone procedury sprawiają, że nawet osoby, których wnioski zostały odrzucone przez banki, mają szanse na pozytywną decyzję. Na temat procesu załatwiania pożyczki w parabanku więcej informacji znajduje się w artykule: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pożyczkach online. Chwilówka w firmie pożyczkowej może być tańsza od oferowanej przez banki. Wiele z nich oferuje darmową pożyczkę dla nowych klientów. Na rozpatrzenie wniosku nie czeka się dłużej niż 15 minut, również pieniądze szybko trafiają na konto. Należy jednak uważnie porównać oferty różnych firm, by wybrać najkorzystniejszą.

Co jest korzystniejsze?

Banki często oferują pożyczki z niższym oprocentowaniem i dłuższym terminem spłaty. Jednak nawet szukając pożyczki ratalnej, warto sprawdzić propozycje parabanków. Na stronie: https://www.ratkomat.pl/ można znaleźć ofertę pożyczki ratalnej z elastyczną spłatą, rozłożoną nawet na 24 raty. Dla osób odrzuconych przez bankowe procedury jest to idealne rozwiązanie.

Zobacz również