Reklamy
Finanse

Finansowanie rolnictwa to nie tylko maszyny i urządzenia, rolnicy coraz częściej finansują samochody

Możliwości inwestycyjne polskiego rolnictwa są bardzo wysokie, a sami rolnicy coraz częściej szukają atrakcyjnych produktów finansowych. Wszystko po to, by ich gospodarstwa były nowoczesne i wydajne. Dlatego BZ WBK Leasing wprowadza ważne zmiany w finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych oraz maszyn przy pomocy pożyczki oraz leasingu.

BZ WBK Leasing dostarcza klientom sektora agro nowe rozwiązania, które pomagają w rozwoju i pozwalają na finansowanie szerokiego zakresu inwestycji m.in. maszyn, urządzeń, gruntów, samochodów osobowych i dostawczych niezbędnych do prawidłowego działania gospodarstwa. Od marca pożyczka w BZ WBK Leasing umożliwia finansowanie nowych pojazdów bez udziału własnego nawet na okres 10 lat. Przedmiotem umowy mogą być samochody osobowe i dostawcze zarówno nowe, jak i używane (maksymalnie 6-letnie). Raty można spłacać w dogodnym układzie: miesięcznym, kwartalnym lub półrocznym.

– Jesteśmy jednym z liderów finansowania w rolnictwie, dostrzegamy potrzeby klientów sektora agro i odpowiadamy na nie. Nowa oferta finansowania pojazdów dla rolników jest dostępna w blisko 900 oddziałach Banku Zachodniego WBK, w całej Polsce.

Klienci doceniają bezpieczne zapisy naszych umów, w których jasno opisane są zasady postępowania, tj. sposób ustalania rat, reguły przy wcześniejszej spłacie czy wysokość opłat dodatkowych. Kładziemy duży nacisk na czytelność i przejrzystość zapisów ogólnych warunków umów oraz na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług – mówi Daniel Mrozek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży w BZ WBK Leasing.

BZ WBK Leasing jest liderem finansowania maszyn i urządzeń. W 2015 firma sfinansowała środki trwałe o wartości netto 1 880,92 mln zł. W samym rolnictwie BZ WBK Leasing sfinansował inwestycje o łącznej wartości netto 788,23 mln zł, odnotowując wzrost +14,8 proc. r/r. – Pod względem liczby podpisanych umów jesteśmy dziś liderem w finansowaniu rolnictwa. Z roku na rok liczba umów leasingowych i pożyczkowych, jakie zawieramy z rolnikami, dynamicznie rośnie – dodaje Jacek Zwierski, dyrektor sprzedaży ds. rynku rolnego w BZ WBK Leasing.

Uzupełnieniem finansowania pojazdów jest szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych proponowanych przez BZ WBK Leasing – firma od kilku już lat proponuje swoim klientom ubezpieczenie GAP. Dzięki niemufinansowane pojazdy są chronione przed stratą finansową, spowodowaną kradzieżą lub szkodą całkowitą. Ubezpieczenie gwarantuje zwrot do 100 proc. wartości finansowanego przedmiotu. W przypadku szkody firma zapewnia wsparcie w zakresie jej rozliczenia, a ubezpieczenie Assistance daje możliwość wygodnegoskorzystania z auta zastępczego czy odholowania do serwisu w przypadku kolizji. Dodatkowo w ofercie BZ WBK Leasing dostępne są także karty paliwowe, gwarantujące bezgotówkowe zakupy na stacjach benzynowych, zbiorczą fakturę z odroczonym terminem spłaty oraz ubezpieczenie Bezpieczna Rata, które zapewnia spłatę w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń.

BZ WBK Leasing

Reklamy