Leasing samochodowy cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Aby jednak taka forma finansowania faktycznie była opłacalna, do jej wyboru należy podejść z dużą rozwagą. Sprawdź, jak wziąć korzystny leasing – kalkulator internetowy może pomóc w znalezieniu atrakcyjnej oferty.

Dla wielu przedsiębiorców leasing jest szansą na zbudowanie floty pojazdów firmowych - bez konieczności angażowania sporych środków. Dzięki temu można zachować płynność finansową i jednocześnie użytkować fabrycznie nowe pojazdy. Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze oferty leasingowej.

Oszacuj możliwości finansowe 

Mimo że firmy leasingowe przychylnym okiem patrzą na sytuację finansową przedsiębiorstw, warto określić swoje możliwości. Jeśli chodzi o leasing, kalkulator pozwala na wyliczenie raty – to ważne, aby móc sprostać miesięczne zobowiązanie.

Jak to działa? Ciekawym rozwiązaniem jest kalkulator leasingu, w którym podajesz oczekiwaną wysokość miesięcznej raty oraz wysokość opłaty wstępnej. W odpowiedzi zwrotnej otrzymujesz informację o tym, jakie pojazdy możesz wziąć w leasing na tych warunkach.

Porównaj dostępne oferty

Leasing leasingowi nie jest równy, więc wybór przypadkowej oferty może cię sporo kosztować. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy chcesz sfinansować kilka pojazdów jednocześnie.

Na co zwrócić uwagę? Znaczenie ma wiele aspektów, a wśród nich wymienić można między innymi:

  • wysokość minimalnej opłaty wstępnej,
  • sposób ustalania miesięcznych rat,
  • możliwości zakończenia umowy (inne niż standardowy wykup).

Weź także pod uwagę wymagania stawiane leasingobiorcy.

Leasing z niską ratą – to możliwe?

Jeżeli zależy ci na niskiej miesięcznej racie – przy jednoczesnym niskim czynszu inicjalnym, taka oferta jest możliwa. Wystarczy przyjrzeć się m.in. Leasingowi niższych rat na nowe pojazdy dostępnym w Toyota Leasing.

Jeśli chodzi o tego rodzaju leasing, kalkulator wskazuje na dość niskie miesięczne raty. W przypadku opłaty wstępnej wynoszącej zaledwie 10% wartości auta, można sfinansować np. Toyotę Yaris Classic już od 538 zł netto miesięcznie. W przypadku opłaty wstępnej rosnącej do 30%, miesięczna rata tego pojazdu spadnie już do zaledwie 318 zł netto miesięcznie (kalkulacje ważne na dzień 30.03.2021).

Z czego wynikają tak atrakcyjne warunki finansowe? Składa się na to kilka czynników, m.in. wysoka wartość rezydualna finansowanego pojazdu oraz sposób wyliczania wysokości rat. Są one kalkulowane w oparciu o rzeczywistą utratę wartości auta w okresie finansowania. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany auta po 3-4 latach bez konieczności angażowania środków własnych.

Zastanawiasz się, jaka jest recepta na atrakcyjny leasing? Kalkulator internetowy wskazuje na oferty, które dotyczą pojazdów o wysokiej wartości rezydualnej. Dzięki temu wysokość miesięcznych rat może odpowiadać rzeczywistej utracie wartości samochodu.


Zobacz również