Reklamy
Gospodarka

Sprawdzone sposoby na Dzień Kobiet

W ciągu roku pojawia się wiele okazji, które wiążą się z poszukiwaniem prezentów. Za chwilę kolejna z nich – Dzień Kobiet. Znalezienie odpowiedniego upominku to często zadanie wymagające nie lada umiejętności.

Zapoznaj się z poradami wonga.com, firmy oferującej komfortowepożyczki przez Internet, a dowiesz się, jak znaleźć odpowiedni prezent na Dzień Kobiet, który oszczędzi nie tylko Twój czas, ale równieżpieniądze.

Święto płci pięknej

Wonga.com, w ramach kampanii „Ważne momenty w życiu” zapytała Polaków, co myślą o Dniu Kobiet. Wynikibadania przeprowadzonego przez Instytut Ipsos na zlecenie wonga.com, wskazują, że jest dzień, w którym wszystkie panie wymagają uwagi. Takiego zdania jest 48% respondentów. Co więcej, ponad jedna trzecia badanych uważa, że kwiaciarnie mają wówczas największe zyski.

Wśród ankietowanych znalazły się też osoby, które uważają, że jest to przestarzałe święto – w taki sposób ósmy marca kojarzy 12% badanych. Z kolei 7% respondentów stwierdziło, że brakuje im pomysłu na prezent z okazji Dnia Kobiet. Bez względu na to, czy jesteś kopalnią prezentowych inspiracji, czy też należysz do grupy, która ma z nimi problem, wonga.com wspólnie z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem przygotowała kilka porad, które pozwolą uniknąć impulsywnych zakupów i zaplanować właściwe wydatki z okazji ósmego marca.

Szukaj na całym świecie

Zakupy online są coraz popularniejsze. Polacy mają dostęp nie tylko do portali z lokalnego rynku, ale też tych zlokalizowanych za granicą. W przypadku tych drugich coraz więcej sklepów internetowych oferuje wysyłkę do Polski. Wprawdzie jeśli wymarzony prezent musi przypłynąć do nas zza oceanu, może to trwać nawet kilka tygodni, ale jeśli kupujemy z dużym wyprzedzeniem – nie stanowi to żadnego problemu. Możemy przebierać w markach, których nie ma w Polsce lub są dużo droższe w naszych sklepach.

Zapisz się na newslettery sklepów, które szczególnie lubi osoba obdarowywana. Dzięki temu nie ominą Cię informacje o promocjach, kodach rabatowych czy kuponach. Wystarczy śledzić skrzynkę mailową i być gotowym na zakupy, nawet jeśli prezent będzie musiał poczekać w ukryciu kilka tygodni, bądź miesięcy.

Zamów wcześniej kwiaty

Ósmy marca to jeden z tych dni, kiedy kwiaciarnie mają najwięcej pracy, ale też zysków. Często pojawiają sięoferty przygotowane specjalnie na Dzień Kobiet. Jednak ich wyjątkowość zwykle nie ma nic wspólnego zpromocją –  bukiety okazjonalne mogą kosztować dużo więcej niż te klasyczne.

Warto pomyśleć o kwiatach nawet kilka tygodni wcześniej, umówić się w kwiaciarni i odebrać zamówienie ósmego marca.

Kreatywność cenniejsza niż pieniądze

Z okazji Dnia Kobiet możemy przygotować prosty prezent, który wzbogacimy o indywidualny akcent. Zwykły kubek do kawy nabiera zupełnie innej wartości, jeśli zostanie na nim nadrukowane zdjęcie lub specjalna dedykacja. Z pewnością obdarowana osoba pozostawi go na długie lata jako pamiątkę. Dobrym pomysłem jest również kulinarna niespodzianka. Nie są potrzebne specjalne umiejętności kucharskie – prosty posiłek przygotowany własnoręcznie na pewno wywoła uśmiech i doskonale sprawdzi się jako alternatywa dla tradycyjnych prezentów.

Większość świąt, które obchodzimy, związana jest z kupowaniem prezentów lub wydatkami większymi niż przewiduje nasz domowy budżet. To czas, kiedy nasz portfel staje się coraz lżejszy. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze musimy wydawać krocie na prezenty – czasami wystarczy trochę kreatywności i wyobraźni.

Wonga.com

Reklamy