Wybór właściwej ławy do salonu nie jest prosty. Ława powinna być praktyczna, zgrabna, ale równocześnie nie może być najważniejszym meblem w pomieszczeniu. W salonie, zazwyczaj królują sofy i fotele, stoliki - są tylko dodatkiem. Dlatego, dobrym pomysłem jest postawienie na minimalistyczną ławę. Ale jaką?

Szkło i chrom

Bardzo ciekawą propozycją są kwadratowe stoliki, które łączą ze sobą hartowane szkło i chromowaną stal. Materiały te pięknie się ze sobą prezentują. Ich połączenie jest nowoczesne i bardzo harmonijne. Dzięki temu, taka ława nie potrzebuje już żadnych ozdób. Wygląda dobrze, nawet, gdy jest pusta. Minimalistyczny kwadrat wykonany z połączenia tych dwóch materiałów to odpowiedź na potrzeby wszystkich tych, którzy mają bardzo wyrafinowany gust, cenią sobie prostotę i elegancję, a do tego - lubią minimalistyczne rozwiązania.

Dąb sonoma, czyli klasycznie

Minimalistyczny kwadrat do salonu może też być wykonany z bardzo modnego drewna lub płyty laminowanej w kolorze dębu sonomy. Odcień ten jest bardzo ciekawy - delikatny, ciepły, ale równocześnie bardzo nowatorski. Często jest uwzględniany w projektach aranżacji wnętrz. Coraz częściej dąb łączy się z innymi kolorami. Dobrym pomysłem jest wykonanie półki lub blatu stolika z płyty w kolorze lakierowanej bieli. Połysk, wygląda bardzo atrakcyjnie i nowocześnie, więc ma coraz więcej zwolenników. Biała płyta powinna być utrzymywana w nienagannej czystości, tak by można było w pełni cieszyć się jej blaskiem.

Płyta i metal

Do industrialnych wnętrz pasują szczególnie ławy wykonane z połączenia metalu oraz laminowanego blatu. Kwadratowe stoliki kawowe ze sklepu Edinos wyglądają nowocześnie i wyjątkowo niebanalnie edinos.pl/lawy-kwadratowe. Równocześnie, są bardzo minimalistyczne i estetyczne pomimo tego, że nie mają ozdobników. Nie potrzebują ich by wyglądać nienagannie. I taka jest właśnie główna idea minimalizmu. Z tego powodu, ławy w tym stylu są coraz częściej wybierane przez projektantów i użytkowników. Ich lekka konstrukcja sprawia, że łatwo się je przenosi, a nogi nie zaburzają wyglądu całej aranżacji. Stoliki te świetnie prezentują się jako uzupełnienie pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym, loftowym, skandynawskim, nowoczesnym i oczywiście - minimalistycznym. Stoliki te są kwintesencją tego stylu.meble artykuły prasowe

Zobacz również