WordPress to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z blogowaniem. Najpopularniejsza platforma blogowa na świecie jest nie tylko bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, ale przede wszystkim darmowa. 

Dlaczego WordPress?

Wybór platformy blogowej to podstawowy wybór, którego musimy dokonać przed założeniem własnej strony. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest oprogramowanie WordPress, którego na co dzień używa kilkadziesiąt milionów użytkowników z całego świata. WordPress to system darmowy, łatwy do zainstalowania, konfiguracji i codziennej obsługi nawet dla niedoświadczonych użytkowników. Ponadto ta platforma daje nam niemal nieograniczone możliwości wpływania na wygląd swojego bloga – do dyspozycji użytkowników WordPressa oddana została ogromna baza darmowych szablonów i wtyczek, które można dowolnie modyfikować pod swoją działalność. 

Własna domena i serwer

WordPress umożliwia założenie własnego bloga na darmowej platformie WordPress.com, niestety takie rozwiązanie posiada pewne ograniczenia – limitowaną przestrzeń dyskową, niewielkie możliwości edycji szablonu bloga i edycji postów, brak możliwości zarabiania na reklamach poza systemem WordAds. Przede wszystkim jednak to nie my jesteśmy właścicielem bloga postawionego na WordPress.com, co uniemożliwia nam np. jego sprzedanie. 

Jeżeli w przyszłości zamierzamy zarabiać na swojej stronie, to już na starcie warto zainwestować kilka złotych w wykupienie własnego hostingu, czyli miejsca na serwerze, w którym będą przechowywane pliki naszego bloga. Większość serwerów umożliwia zainstalowanie wybranego systemu CMS prosto z panelu administratora. To rozwiązanie bardzo intuicyjne, z którym poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik. Do założenia własnego bloga będzie nam potrzebna także domena, którą można w prosty sposób wykupić w serwisie hostingowym. 

Krok po kroku

WordPress to platforma bardzo prosta w obsłudze, a założenie na niej własnego bloga zajmuje zaledwie kilka minut. Zbudowanie profesjonalnej strony warto rozpocząć od niewielkiej inwestycji środków na wykup domeny i serwera, na którym postawimy naszego bloga. Następnie należy zainstalować na nim oprogramowanie WordPress, które możemy pobrać za darmo na stronie platformy. Wówczas pozostaje już tylko wypełnić kilka formalności związanych z konfiguracją serwera i możemy przejść do uzupełnienia danych dotyczących bloga, m.in. do wyboru jego tytułu, nazwy użytkownika itp. 

WordPress daje nam niemal nieograniczone możliwości zarabiania na swoim blogu, dzięki czemu jest bardzo popularny wśród użytkowników całego świata. Internet pełen jest materiałów, które pokazują jak krok po kroku stworzyć własną stronę na tej platformie. 

    źródło obrazka:

Zobacz również