Reklamy
Kariera

Czy warto rozważyć szkolenia certyfikowane?

Jak wyróżnić się na rynku pracy, który według prognoz będzie coraz bardziej konkurencyjny? Być może warto pokusić się o międzynarodowy certyfikat w wybranej branży. Dostępnych programów nie brakuje, jak również przygotowujących do zdobycia potwierdzenia kwalifikacji szkoleń i kursów. Dowiedz się więcej, w jaki sposób szkolenia certyfikowane mogą wpłynąć na Twoją pozycję na rynku pracy i w jaką wiedzę warto zainwestować!

Szkolenia certyfikowane – czy warto?

Warto pamiętać, że obecnie ukończone studia to w zasadzie standard, a nie wyróżnik na rynku pracy. Dlatego pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na przebyte kursy czy szkolenia uzupełniające wiedzę. Pokazują one determinację i chęć rozwoju, a jednocześnie mogą stanowić potwierdzenie konkretnych umiejętności. Tak właśnie jest z międzynarodowymi certyfikatami wydawanymi przez szanowane na całym świecie organizacje, do których uzyskania potrzebny jest udział w tzw. szkoleniach certyfikowanych.

Szkolenia certyfikowane to programy edukacyjne, które pomagają przygotować się do egzaminów pozwalających uzyskać pożądany dokument. Są tworzone w oparciu o sprawdzone schematy i ekspercką wiedzę. Pozwalają zaoszczędzić uczestnikom czas na samodzielne poszukiwanie informacji i umożliwiają wymianę myśli oraz korzystanie z bezpośredniej pomocy specjalistów. To dlatego osoby kończące tego rodzaju kursy statystycznie łatwiej zdają wymagane egzaminy. Listę szkoleń certyfikowanych organizowanych w Polsce znajdziemy w serwisie Eventis.pl na https://eventis.pl/szkolenia. Serwis bezpłatnie dostarcza informacje o wszelkiego typu szkleniach, kursach i konferencjach o charakterze merytorycznym.

Międzynarodowe kwalifikacje dla finansistów – certyfikaty i szkolenia

W branży finansowej uznaniem cieszy się co najmniej kilka certyfikatów honorowanych na całym świecie. Warto zwrócić uwagę w szczególności na:

  • certyfikat ACCA poświęcony rachunkowości zarządczej i finansowej oraz pokrewnym dziedzinom – cieszący się bardzo dużym prestiżem m.in. ze względu na złożoność szkoleń oraz procesu certyfikacji (aż 14 egzaminów),
  • certyfikat CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) o prawdziwie globalnym znaczeniu dotyczący rachunkowości zarządczej i finansowej,
  • certyfikat CFA (Certified Financial Analyst) przeznaczony dla doradców inwestycyjnych i analityków finansowych,
  • certyfikat CIA (Certified Internal Auditor) – wymagający odbycia szeregu szkoleń, aby uzyskać certyfikat potwierdzający umiejętności i wiedzę w zakresie prowadzenia wewnętrznych audytów.

Specjalne szkolenia i kursy przygotowujące do egzaminów odbywają się również w Polsce – należy szukać certyfikowanych jednostek szkoleniowych. Istnieje również wiele programów menedżerskich – m.in. studia MBA czy przeznaczone dla specjalistów zarządzania projektami certyfikaty PMP (Project Management Professional) oraz Prince2 – PRojects IN Controlled Environment, które dostępne są na https://eventis.pl/szkolenia/prince2. Szkolenia takie pozwalają uzyskać praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania projektami i zdecydowanie podnoszą szanse na dobrą pracę i wyższe zarobki.

Reklamy