Kariera

Pozytywnie poszukiwać pracy

Poczucie własnej wartości i pozytywna samoocena zwiększają szanse na wykorzystanie własnego potencjału w życiu prywatnym, ale przede wszystkim w zawodowym. Bezpłatne warsztaty pozwalające poznaćskuteczne narzędzia wzmacniające pewność siebie rozpoczną się w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu już 20 września.

W godzinach od 9 do 14 w dniach 20-21 września uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób można sobie radzić w złożonych sytuacjach zawodowych i osobistych wymagających zaangażowania oraz odporności na stres. Będą mogli także zweryfikować przekonania na własny temat oraz poznać przykłady strategii i ćwiczeń pomocnych w wypracowaniu większej skuteczności działania.

22 i 23 września, także od godz. 9 do 14 odbędą się warsztaty „Savoir-vivre w biznesie”. Skierowane są do osób prowadzących działalność gospodarczą lub planujących jej założenie, jak również do osób pragnących poszerzyć wiedzę i szkolić umiejętności w tym zakresie. Podczas spotkania uczestnicy pozyskają wiedzę między innymi o zasadach kontaktowania się z klientami, regułach grzeczności obowiązujących przy powitaniach i w rozmowach z przełożonymi, współpracownikami i podwładnymi oraz netykiecie i ważnych zasadach przydatnych w czasie podróży służbowych.

Polecamy też spotkanie informacyjne o tym, jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Odbędzie się ono 7 października w godz. 10-13. Kierowane jest do osób chcących poszerzyć wiedzę na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas zajęć przybyli dowiedzą się, jak najlepiej zaprezentować się pracodawcy, poznają również metody radzenia sobie z trudnymi pytaniami zadawanymi w trakcie procesu rekrutacji oraz sposób, w jaki warto zachować się po przeprowadzonej rozmowie w sprawie pracy. Zapoznają się z różnymi rodzajami rozmów kwalifikacyjnych, w tym z metodą Assessment Center. Program obejmuje też omówienie najczęściej popełnianych błędów w trakcie spotkań z pracodawcą.

Wszystkie zajęcia odbywają w siedzibie WUP w Poznaniu przy ul. Kościelnej 37 w grupachkilkunastoosobowych. Dlatego też prosimy o wcześniejsze telefoniczne (61 846 38 52 i 61 846 38 61) zarezerwowanie sobie miejsca. Pełna oferta warsztatów dla poszukujących pracy znajduje się na stronie http://wuppoznan.praca.gov.pl/-/1014858-aktualnosci-warsztatowe

Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com