Jeszcze paręnaście lat temu telewizja była głównym źródłem rozrywki dla wielu osób. Oglądaliśmy filmy i seriale, które nie były dostępne w żadnym innym miejscu. W dzisiejszych czasach witryna YouTube jest poważną konkurencją dla TV. Internet spowodował, że część ludności zmieniła swoje dotychczasowe preferencje i przerzuciła się na witryny, w których to możliwe jest oglądanie nagrywanych przez użytkowników filmików.

Czym jest YouTube?

Dla większości witryna ta jest doskonale znana. YouTube jest serwisem, który umożliwia oglądanie filmów w dowolnym czasie o dowolnej tematyce. Różni się od telewizji pod tym aspektem, że nie znajdziemy tam typowych produkcji telewizyjnych czyli seriali lub filmów. "Youtuberzy"- osoby które nagrywają własne filmiki na owej witrynie pomimo to cieszą się niezwykłą popularnością. Wymyślają własny kontent i tworzą treści zgodnie ze swoimi upodobaniami. Możemy tam znaleźć kanały o przeróżnej tematyce, m.in. sport, nauka, wiedza specjalistyczna, rozrywka, motoryzacja, elektronika, komputery a także wiele innych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Dla wielu YouTube jest również formą zarobku. Mając dość dużą oglądalność, mogą reklamować produkty czy usługi innych firm, uzyskując za to wysokie dochody. Również sama witryna umożliwia zarabianie twórcom dzięki reklamom, które wyświetlają się przed pojawieniem się filmu. Są zdecydowanie mniej uciążliwe niż te w telewizji, trwające niekiedy nawet 15 minut.

W jaki sposób pobrać film na YouTube?

Wbrew pozorom pobieranie z yt nie należy to łatwych. Niestety ta strona nie umożliwiła użytkownikom szybkiego, bezpłatnego ściągania danej treści. Jednak istnieją pomimo to różne sposoby, które umożliwiają wykonanie takiej czynności. Najszybsze będzie odwiedzenie odpowiedniej witryny internetowej, dzięki której pobieranie będzie możliwe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy typu "pobieranie yt online" czy też "youtube pobieranie przez internet", aby naszym oczom ukazały się tzw. "konwertery". Są łatwe i intuicyjne w użyciu. Kopiujemy link do filmu, który nas interesuje, następnie wklejamy go na stronę, wybieramy odpowiedni format pliku, a na końcu wciskamy "pobierz". Po paru sekundach proces powinien się zakończyć, a na naszym dysku ukaże się upragniony przez nas materiał. Innym częstym sposobem są specjalnie wykonane do tego typu czynności  aplikacje. Możemy je szybko i bezpłatnie pobrać wpisując frazy podobne do "pobieranie yt aplikacja". Po jej zainstalowaniu obsługa nie powinna sprawić żadnych problemów. Podobnie wygląda to w przypadku, kiedy używamy telefonu zamiast komputera stacjonarnego. Możemy pobierać używając konwerterów online lub posiłkować się aplikacjami dostępnymi w "sklepie play". W obu przypadkach proces jest błyskawiczny. Trzecim sposobem jest "YouTube premium", który to jednak niestety jest płatny. Jego cena wynosi aktualnie ponad 20 zł miesięcznie. Umożliwia oglądanie treści bez łączenia się z internetem. Więcej informacji można znaleźć na ich oficjalnej stronie.   Artykuł powstał na podstawie publikacji zamieszczonej na https://panwybierak.pl/blog/jak-pobierac-filmy-z-youtube/

Zobacz również