Zastanawiasz się, jak usunąć historię przeglądania? To bardzo proste, niezależnie od tego, z której przeglądarki na co dzień korzystasz. Poniżej przygotowaliśmy praktyczny poradnik – sprawdź, co warto wiedzieć o czyszczeniu historii przeglądania.

Historia przeglądania stron internetowych

  Historia przeglądania stron internetowych bywa przydatna i przyspiesza korzystanie z Internetu. Automatyczne kończenie wpisywanych adresów pozwala zaoszczędzić czas, a nawet przypomnieć sobie stronę, której adresu do końca nie pamiętasz. Zdarzają się jednak sytuacje, że chcemy ją usunąć albo po prostu podpowiadane przez system strony nie są tymi, których aktualnie szukasz.  Od czasu do czasu historię przeglądarki warto usunąć – raz na rok lub pół roku, jeśli to Twój prywatny sprzęt, ale na przykład w kafejce internetowej czy bibliotece najlepiej za każdym razem, od razu po skończeniu użytkowania komputera. To podstawowe działanie, aby zachować prywatność i bezpieczeństwo.   

Przeglądarka a czyszczenie historii przeglądania

  Większość z nas korzysta głównie z przeglądarek Firefox, Chrome, Opera, Vivaldi, Internet Explorer i Edge. Ma to znaczenie, jeśli chcesz poznać sposoby na usunięcie historii przeglądania. Poniżej wyjaśnimy, jak możesz to zrobić szybko i sprawnie, jeśli masz jedną z dwóch popularnych i powszechnie stosowanych przeglądarek – Chrome oraz Firefox. Jeśli szukasz więcej wskazówek dotyczących też innych programów, wejdź na blog portalu LenovoZone, gdzie znajdziesz różne porady: https://lenovozone.pl/blog 

Czyszczenie historii przeglądania – Chrome

  Aby usunąć historię przeglądania stron na Chrome, wciśnij klawisze CTRL+H, wybierz opcję Historia, a potem raz jeszcze Historia. Wyświetli się lista adresów – możesz usunąć wybrane z nich, zaznaczając go i wybierając z menu Usuń z historii. Aby jednak wyczyścić całą historię, kliknij Wyczyść dane przeglądania, przejdź do zakładki Zaawansowane i wybierz okres, z którego chcesz usunąć wyniki. Jeśli wybierzesz wszystko, stracisz także pliki cookie, a wraz z nimi zapamiętane w przeglądarce hasła.

Czyszczenie historii przeglądania – Firefox

  Kliknij na menu i wybierz Opcje, następnie Prywatność i bezpieczeństwo, potem sekcję Historia – kliknij Wyczyść historię. Możesz też wybrać z menu Biblioteka, a potem Historia i kliknąć Wyczyść historię przeglądania. Określ jeszcze okres, jakiego ma dotyczyć czyszczenie. Warto też skorzystać z możliwości zachowania haseł – wystarczy, że odznaczysz opcję Aktywne zalogowania.   

Zobacz również