Suwnice to maszyny dźwigowe o specjalnej konstrukcji, która pozwala na pracę w ruchu przerywanym zwykle pod sufitem hal za pomocą trzech osi. Taki system ułatwia podnoszenie i przesuwanie w pionie lub poziomie ciężkich lub lżejszych przedmiotów o zróżnicowanych gabarytach za pomocą specjalnie zaprojektowanego systemu i mechanizmów. Są wykorzystywane w wielu branżach: od produkcyjnej, budowlanej, motoryzacyjnej, transportowej po przemysłową. Jak zbudowane są suwnice i dlaczego się je stosuje? Jakie korzyści mogą zyskać firmy, które wykorzystują suwnice pomostowe w codziennej pracy?

Jak zbudowana jest suwnica pomostowa? 

Suwnice określane są również jako mosty nośne suwnic. Suwnice jednodźwigarowe są zwykle zbudowane z kształtowników i specjalnych belek, a także dodatkowych elementów przesuwnych, które ułatwiają wygodny transport różnego rodzaju ładunków. To właśnie za pomocą dodatkowych mocowań możliwe jest tak komfortowe transportowanie nawet najcięższych ładunków za pomocą kilku osi. Na tego typu elementach dobudowywane są kolejne takie jak np. specjalne wciągniki, mechanizmy ułatwiające bezproblemowe podnoszenie ciężkich i wielogabarytowych ładunków. Suwnice mogą być dostosowane indywidualnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa, dlatego warto o tym pamiętać, jeśli chcesz zamówić tego typu urządzenie dla swojego biznesu. 

Suwnica jednodźwigarowa zbudowana jest ze dźwigarów, specjalnie zaprojektowanych i dostosowanych do potrzeb suwnicy wciągników linowych i łańcuchowych oraz czołownic. Wyposażona jest w specjalny profil skrzynkowy, który jest wzmocniony wspawanymi przeponami. Zastosowanie tego typu suwnic to przede wszystkim podnoszenie różnego rodzaju ładunków niezależnie od ich ciężaru. To również bardzo wygodne manewrowanie bez żadnych ograniczeń i dokładne umiejscowienie towaru w wybranym miejscu. 

Suwnice pomostowe – co warto o nich wiedzieć? 

Suwnica pomostowa to urządzenie wykorzystywane w wielu branżach: morskiej, transportowej, budowlanej, produkcyjnej, których zadaniem jest podnoszenie i opuszczanie ciężkich przedmiotów. Służą głównie do różnego rodzaju przeładunków wielogabarytowych i ciężkich ładunków. Najczęściej jednak jest montowana w halach przemysłowych i produkcyjnych. Określana jest mianem suwnicy natorowej, ponieważ jest umieszczana na szynach, a w swojej budowie wykorzystuje tzw. kratownicowy pomost, po którym zwykle przemieszcza się specjalny cięgnik transportujący ładunki. 

Tego rodzaju suwnice zwykle wykorzystują napęd elektryczny. Zastanawiasz się w jaki sposób tego typu maszyny działają? Ich działanie polega na tym, że przesuwają poszczególne ładunki na specjalnie wyznaczonych osiach tzw. torach jezdnych, które stanowią belki podsuwnicowe. Jedną z największych zalet stosowania tego typu suwnic jest to, że nie zajmują zbyt dużo miejsca i ułatwiają wygodne transportowanie nawet najtrudniejszych pod względem gabarytu towarów. Ciekawostką jest to, że suwnice mogą udźwignąć od kilkuset kilogramów do nawet kilkuset ton! 

Suwnica pomostowa do udźwigu wykorzystuje zwykle walcowate profile stalowe, które pozwalają bez żadnych ograniczeń udźwignąć nawet największy gabarytowo ładunek. To maszyny, które nie bez powodu są tak chętnie stosowane w halach produkcyjnych, przemysłowych i wielu innych branżach, ponieważ znacznie ułatwiają pracę przy podnoszenia najcięższych ładunków. Każdy przedsiębiorca korzystający z suwnic Demag ma do wyboru wciągniki linowe DR lub wciągniki łańcuchowe DC.

miejsce na foto1

Korzyści dla klientów ze stosowania suwnic jednodźwigarowych

Suwnica jednodźwigarowa są bardzo ekonomiczne i pozwalają łatwo podnosić lekkie ładunki za pomocą walcowatych profili stalowych, które są dźwigarami suwnicy. Jedną z korzyści dla zastosowań tego typu suwnic jest to, że umożliwiają wygodną i bardzo ekonomiczną pracę przy równomiernym rozłożeniu obciążenia ładunku. Kolejną korzyścią jest również to, że operator może łatwo manewrować ładunkami bez zbędnego wysiłku, ponieważ suwnica jednodźwigarowa wyposażona jest w bardzo praktyczne elementy ułatwiające sterowanie. 

Warto pamiętać, że jeśli jesteś przedsiębiorcą, który szuka odpowiedniej suwnicy na potrzeby swojego biznesu, to Demag może takie dla Ciebie zaprojektować, uwzględniając indywidualne potrzeby Twojej firmy. Każda suwnica jest projektowana z uwzględnieniem szczególnych wymagań przedsiębiorców, aby charakteryzowała się oczekiwaną nośnością, prędkością pracy, najwyższym bezpieczeństwem pracy, najodpowiedniejszym rodzajem sterowania, ergonomią pracy i wygodą przenoszonych ładunków.

Chcesz zamówić suwnicę dla swojej firmy? Dowiedz się więcej o suwnicach Demag.

Nowoczesne suwnice do zadań specjalnych 

Szukasz dobrej jakości suwnicy do swojej hali produkcyjnej lub do firmy budowlanej? Suwnice pomostowe to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie, która pozwoli Ci zrealizować cele budowlane o wiele wydajniej i w krótszym czasie. Przekonaj się, że nowoczesne suwnice doskonale poradzą sobie z najtrudniejszym zadaniem. 


Zobacz również

Jaką agencję reklamową wybrać?
Jaką agencję reklamową wybrać?
Zalety Funduszy ETF
Zalety Funduszy ETF
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną
Pierwsze kroki z bankowością elektroniczną