Żaluzje fasadowe to bardzo popularny widok w nowoczesnych budynkach usługowych, biurach, bankach, pawilonach handlowych, blokach, a także domach. Dlaczego te rolety zewnętrzne są tak chętnie stosowane i jakie są właściwości żaluzji fasadowych Przekonajmy się.

Szeroka gama produktów dostępna w sklepach online oraz stacjonarnych sprawia, że klienci mają bardzo duży wybór, jeżeli chodzi o żaluzje zewnętrzne. Możemy przebierać wśród różnych wersji kolorystycznych, rodzajów kształtu listew. Zewnętrzne osłony okienne w postaci żaluzji fasadowych stanowią topową dekorację okien. Jest to wynik wielu korzyści, które można osiągnąć, stosując takie rozwiązanie.

Podstawowe informacje na temat żaluzji fasadowych

Jeżeli poszukujemy rolety zewnętrznej, która zrobi wrażenie swoją elegancją, nowoczesną formą i upiększy każde pomieszczenie, w którym się znajdzie to zdecydowanie montaż żaluzji fasadowych, jest najlepszym pomysłem, który można wybrać. Oprócz zalet estetycznych, jakie możemy osiągać, stosując to rozwiązanie doceniane przez użytkowników, są różne cechy praktyczne.

Sprawdź rolety natynkowe na: https://dopasujrolety.pl/zaluzje/48-zaluzje-fasadowe-natynkowe.html

Żaluzje fasadowe zewnętrzne skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi, a także przyczyniają się do dekoracji wyglądu danego obiektu. Ich działanie polega również na izolacji, która wpływa na odpowiedni rozkład temperatur w pomieszczeniu. Wspomaga to także pracę klimatyzatora.

To jedne z największych korzyści, które można odnieść, stosując rolety zewnętrze. Lamele mogą być ustawione w wybranej przez użytkownika pozycji, dzięki czemu ma on całkowitą kontrolę nad ilością wpadającego światła. Takiej możliwości nie da np. roleta zewnętrzna.

Żaluzja fasadowa – jak działa?

W przypadku żaluzji fasadowych ich działanie można porównać do doskonale znanych wszystkim żaluzji aluminiowych. Żaluzje fasadowe wyposażone są w lamele, które wykonane są z dużo grubszego materiału o zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne, takie jak słońce, wiatr, śnieg, czy deszcz. Ponadto sprawiają, że można swobodnie regulować ilość światła wpadającego do wnętrza.

Ochronna funkcja fasadowych żaluzji redukuje konieczność używania klimatyzacji w okresie letnim. Taka funkcja będzie szczególnie doceniana w upale, suche dni. Lamele żaluzji stanowią świetny izolator i w sposób naturalny pozwalają na obniżenie temperatury nawet o kilka stopni, zapewniając przy tym odpowiedni przepływ powietrza.

Sposoby sterowania żaluzji zewnętrznych

Warto wiedzieć, że w przypadku żaluzji zewnętrznych mamy dwie możliwości sterowania. Jest to sterowanie elektryczne lub ręczne. To, jaki będzie nasz wybór, zależy głównie od indywidualnych upodobań oraz budżetu, jaki możemy przeznaczyć na zakup żaluzji.

Żaluzje fasadowe zalety

Osłony okienne w postaci żaluzji fasadowych mają sporo zalet. Wiele z nich wymieniliśmy już powyżej, jednak ich lista jest jeszcze dłuższa. To przede wszystkim doskonałe właściwości termoizolacyjne, które mogą być doceniane nie tylko latem, ale i zimą.

Sprawdź rolety podtynkowe na: https://dopasujrolety.pl/zaluzje/49-zaluzje-fasadowe-podtynkowe.html

Takie osłony zewnętrzne występują w różnych kształtach, kolorach i wzorach, dzięki czemu możemy w prosty sposób dobrać je np. do elewacji budynku. Opuszczone żaluzje nie powodują pełnego zacienienia, dlatego są świetne w przypadku chęci zachowania prywatności. Jeżeli mamy większy budżet, możemy wybrać żaluzje fasadowe z systemem automatyki pogodowej.

Nowoczesny design wpasuje się doskonale w ramy każdego typu budynków i przysłoni nawet największe przeszklenia.

Wady żaluzji fasadowych

Skoro żaluzje mają tyle zalet, to czy są całkowicie pozbawione wad? Oczywiście, że nie, chociaż nie ma ich wiele. Spośród najbardziej istotnych możemy zwrócić uwagę na niską redukcję hałasu oraz brak zabezpieczenia antywłamaniowego. Jeżeli stawiamy na zabezpieczenie okien, to może to być nie najlepszy wybór, chyba że wybierzemy żaluzje fasadowe antywłamaniowe.


Zobacz również