Nowoczesne nieruchomości to nie już nie tylko miejsce do mieszkania. Wielu deweloperów projektuje budynki jako centrum życia społeczności. Z tego powodu na polskim rynku od kilku lat można zaobserwować rozwój branży FM.

Czym jest facility management?

Wyrażenie facility management pochodzi z języka angielskiego. To na amerykańskiej ziemi zostały położone podwaliny tego biznesu jako real estate. W dosłownym tłumaczeniu jest to zarządzanie obiektem. Można odnieść wrażenie, że jest to wyewoluowana forma dobrze w Polsce znanego zarządzania nieruchomościami.

Osoba prowadząca działalność w ramach facility management to facilities manager, czyli manager budynków. Można znaleźć kursy oferujące szeroką wiedzę w obszarach nieruchomości, jednak nie ma wymogu zdobycia oficjalnej licencji do pracy.

Zakres usług świadczonych przez facility management – FM Solutions

FM Solutions działa w branży zarządzania nieruchomościami od 2014 roku. Zbudowało swoją pozycję na terenie południowej Polski poprzez wysoką jakość świadczonych usług oraz zdobywanie certyfikatów potwierdzających tę wysoką jakość.

Obsługa obiektów oferowana przez facility management

Obsługa nieruchomości jest kluczowym elementem dbania o budynek. Warto nadmienić, że nie chodzi tu jedynie o budynki stricte mieszkalne. Korzystając z usługi facilities managera można również objąć obsługą budynki biurowe, logistyczne czy przemysłowe.

Obsługa serwisowa wykonywana przez facility management

Dbałość o odpowiednie serwisowanie elementów budynku, to działania, które zaprocentują dłuższym ich użytkowaniem. Oprócz korzystania z fachowców, którzy posiadają umiejętności do odpowiedniego przeglądu danego zasobu, trzeba pamiętać o interwałach czasowych serwisu. FM Solutions zapewnia serwis klimatyzacji, wentylacji, ochrony przeciwpożarowej, zabezpieczenia technicznego czy automatyki budowlanej.

Dodatkowe projekty oferowane przez facility management

Oprócz obsługi oraz serwisu nieruchomości FM Solutions oferuje także zarządzanie udogodnieniami oraz ich montaż i instalację w budynku. Warto nadmienić takie rzeczy jak ozonowanie powierzchni biurowych, instalacje klimatyzacji bądź wentylacji czy całkowitą dbałość nad projektem instalacji paneli fotowoltaicznych.

Facility management – FM Solutions

Jako firma z dużą wiedzą oraz ugruntowaną pozycją na rynku jesteśmy w stanie ulepszyć organizację każdego budynku, poprawić efektywność serwisu oraz zorganizować wszelkie zasoby i produkty, które spełnią wymagania firmy na rzecz której będziemy świadczyć usługi.


Zobacz również

Od projektu do budowy - hale logistyczne i magazynowe
Od projektu do budowy - hale logistyczne i magazynowe
Dlaczego warto budować markę osobistą
Dlaczego warto budować markę osobistą
Na czym polega audyt finansowy w biurze rachunkowym?
Na czym polega audyt finansowy w biurze rachunkowym?