Sprzedaż i wysyłka towarów zgodnie z systemem fulfillment by Amazon to szereg korzyści. W ten sposób możesz zminimalizować koszty logistyczne i dotrzeć do szerszego grona klientów. Model FBA umożliwia sprzedawcom efektywniejszą sprzedaż bez dodatkowych kosztów. To idealne rozwiązanie początkujących przedsiębiorców bez własnych hal magazynowych.

Czym jest model fulfillment by Amazon?

Program fulfillment by Amazon zmniejsza koszty wysyłki towarów do klientów. Uwzględnia też niższe prowizje za sprzedaż towarów, dzięki czemu przedsiębiorca zarabia więcej. FBA Amazon to model współpracy, który przerzuca odpowiedzialność za realizację zamówień na portal sprzedażowy. Centrale przeładunkowe Amazona są zobowiązane do zarządzania towarem klienta w zakresie:

 • przechowywania,
 • pakowania,
 • obsługi zamówień spływających od nabywców,
 • realizacją i przyjmowaniem zwrotów towaru.

Dzięki temu odpowiedzialność logistyczna nie jest zmartwieniem przedsiębiorcy. To nie tylko mniejszy stres dla sprzedawcy, ale też szansa na zoptymalizowanie łańcucha dostaw. Dzięki temu klienci otrzymują towary w krótszym czasie.

Korzystając z modelu sprzedaży fulfillment by Amazon nie zapominaj o kwestiach podatku VAT za granicą. Skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań, aby zautomatyzować proces zarządzania podatkami i bezpiecznie rozwijać biznes e-commerce. Dowiedz się więcej na: taxology.co/pl/.

Jak zarejestrować produkty w programie FBA Amazon?

Rejestracja nowych produktów w ramach programu FBA Amazon jest wyjątkowo prosta. Musisz tylko zarejestrować nowe konto przedsiębiorcy, podpisać umowę, a następnie:

 1. Wybierz opcję współpracy w ramach FBA Amazon.
 2. Utwórz nowe produkty w sklepie i zarejestruj je przy pomocy istniejących kodów SKU. Dzięki temu asortyment zostanie uwzględniony w programie FBA Amazon.
 3. Wyślij określone produkty do centrum realizacji zamówień Amazona. 

Korzystając z modelu współpracy FBA Amazon, możesz dotrzeć do szerszego grona klientów. Sprawisz też, że Twój biznes będzie w pełni skalowalny. 

Model FBA by Amazon – jakie są korzyści takiej współpracy?

FBA Amazon to naprawdę wiele korzyści. Korzystając z takiej formy współpracy, zyskujesz gwarancję, że Twoje produkty będą dostarczone ekspresowo i bezpiecznie do klientów. To przekłada się bezpośrednio na oceny sklepu internetowego w sieci, a więc potencjalnie większą liczbę zamówień. Inne zalety FBA Amazon to:

 • łatwiejsza sprzedaż na terenie całej Europy,
 • możliwość skorzystania z darmowych rozliczeń zeznań podatkowych,
 • niższe koszty prowizyjne za sprzedaż towarów,
 • brak ukrytych opłat.

Fulfillment by Amazon to opłacalny model sprzedaży, szczególnie dla nowych przedsiębiorców w branży e-commerce. Co zachęca do współpracy z FBA Amazon? Minimalizacja kosztów i szanse na szybkie rozwinięcie biznesu.

Wady modelu FBA na Amazonie

System współpracy FBA Amazon ma także pewne wady. Rozwiązanie oparte na dropshippingu nie jest najtańszą alternatywą. Inne aspekty, które mogą zniechęcać do takiego modelu działalności to:

 • duża konkurencja na rynku,
 • wiele obowiązków formalnych do dopełnienia,
 • konieczność prowadzenia rozliczeń VAT w kraju działalności i dystrybucji,
 • dodatkowe opłaty za przechowywanie, pakowanie i obsługę zamówień.

Jeśli szukasz idealnego rozwiązania dla swojej firmy, rozważ wszystkie za i przeciw FBA Amazon. Więcej informacji o kosztach współpracy na zasadach FBA Amazon znajdziesz na stronie: https://taxology.co/pl/blog/koszty-amazon-fba/.

Nie jesteś pewien, czy możesz sprzedawać swoje towary na Amazonie? Sprawdź poniższy artykuł i dowiedz się, czego nie można sprzedawać: https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/12/07/czego-nie-mozna-sprzedawac-na-amazonie/


Zobacz również