Stworzenie CV to pierwszy krok do zdobycia upragnionej posady. Przedstawienie swojej historii zawodowej w atrakcyjny sposób nie tylko przyciągnie oko potencjalnego pracodawcy, ale i zwiększy szansę na zatrudnienie. W końcu, kto w pierwszej kolejności nie sięga po treści estetyczne, napisane ze smakiem? Nie trzeba być mistrzem programów komputerowych, by stworzyć CV godne uwagi. Jak zatem zrobić to w łatwy sposób? Jak napisać CV na komputerze? - Podpowiadamy.

Jak napisać CV na komputerze?

Pisemne przedstawienie przebiegu swojej kariery jest prostsze, niż mogłoby się wydawać - wystarczy tylko wiedzieć, od czego zacząć. Warto zrobić to od zapoznania się z przykładowymi życiorysami innych bądź fikcyjnych osób. W tym celu w wyszukiwarkę Google należy wpisać frazę “CV wzór”, a naszym oczom ukażą się setki wartościowych propozycji, które mogą posłużyć za inspirację do przedstawienia ścieżki swojej kariery. Gdy w głowie zrodzi się nam koncepcja, jak chcemy, żeby nasze CV wyglądało, pamiętajmy aby uwzględnić w nim niezbędne dla pracodawcy informacje. Są to:

  • Dane osobowe
  • Doświadczenie zawodowe
  • Wykształcenie (ukończone szkoły)
  • Stopień znajomości języków obcych
  • Posiadane uprawnienia i zdobyte certyfikaty

W jakim programie komputerowym napisać CV?

Gdy kwestia dotycząca tego, jak napisać CV została rozwiana, pozostaje nam jeszcze znaleźć program komputerowy, w którym to zrobimy. Bez względu na to, który z nich wybierzemy warto pamiętać, by gotowy plik pracodawcy wysłać w formacie PDF - dzięki temu unikniemy sytuacji, w której ze względu na różnicę oprogramowania stworzony przez nas życiorys będzie niemożliwy do odczytu na innym urządzeniu, niż to którym sami się posługujemy.

Zatem, w jakim programie komputerowym napisać CV? Tutaj pole wyboru jest ogromne. Najchętniej wybierany do tego celu jest program Microsoft Word, jednak darmowa strona Google Docs również spełni swoje zadanie. Dla osób bardziej zaawansowanych technicznie, które chcą stworzyć kreatywne i wizualnie ciekawe CV, Adobe Photoshop sprawdzi się doskonale. Jeśli natomiast stoimy po przeciwnej stronie barykady i nasze umiejętności obsługi programów do edycji tekstu ograniczają się do minimum, warto rozważyć skorzystanie z internetowego kreatora CV. W ten sposób jedynie wybierzemy interesujący nas wzór, wpiszemy swoje dane, i gotowe - maksymalne efekty z minimalnym nakładem pracy.


Zobacz również