Z roku na rok powstaje wiele nowych marek. Każda z nich ma marzenia, cel oraz dążenie, aby stać się najlepszą w swojej branży. Wiele z nich znika jednak tak szybko, jak się pojawiły. Okazuje się bowiem, że spełnienie snu o prężnie działającej, intensywnie rozwijającej się oraz docenianej przez odbiorców marce nie jest takie łatwe. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto od samego początku postawić na współpracę ze specjalistą z zakresu brandingu. Jest nim agencja brandingowa, która jest w stanie podołać temu wymagającemu i odpowiedzialnemu zadaniu jak nikt inny!

Nie tylko branding, czyli czym zajmuje się agencja brandingowa?

Agencja brandingowa to stosunkowo nowy podmiot na polskim rynku. Pierwsze z nich pojawiły się kilkanaście lat temu jako przedsiębiorstwa specjalizujące się w tworzeniu tożsamości marek. Ich znaczenie z roku na rok rośnie, gdyż z ich usług korzysta coraz więcej firm, świadomych wyzwań związanych z tworzeniem i rozwijaniem marek. Działalność agencji brandingowych skupia się na kilku filarach. Ich specjalizacją jest kreowanie wizerunku marek, wspieranie już istniejących podmiotów w celu lepszej realizacji ich strategii biznesowej i rozwoju, przeprowadzanie analiz rynku, konkurencji, tworzenie strategii marketingowych, a także identyfikacja wizualna.

Wiele osób błędnie utożsamia działalność agencji brandingowej z pracą agencji reklamowych. Oba te podmioty mają jednak całkowicie odmienny charakter. Agencja brandingowa koncentruje się przede wszystkim na projektowaniu marki oraz tworzeniu strategii jej dalszego rozwoju. Istotnym filarem jej działalności jest wizualna i emocjonalna strona marki – agencja zajmuje się tworzeniem identyfikacji wizualnej, określeniem wartości przyświecających marce, systemu komunikacji oraz dba o spójność, przejrzystość i dopasowanie wszystkich elementów budujących markę do potrzeb odbiorców. Działalność agencji reklamowej skupia się natomiast przede wszystkim na bieżących działaniach reklamowych i promocyjnych, a jej głównym celem jest zwiększenie sprzedaży.

Kiedy warto skorzystać z usług agencji brandingowej?

Agencja brandingowa specjalizuje się w projektowaniu koncepcji marki oraz jej realizacji w zgodzie z aktualnymi trendami i uwarunkowaniami rynkowymi. Jej usługi nie są jednak skierowane tylko i wyłącznie do nowych marek, które dopiero powstają. Z powodzeniem korzystają z nich bowiem już istniejące podmioty, które czują potrzebę ulepszenia swojej działalności pod względem wizerunkowym oraz jej lepszego dostosowania do współczesnych realiów.

Z usług agencji brandingowej zdecydowanie warto skorzystać, jeśli marzymy o powołaniu do życia prawidłowo przygotowanej do tego celu marki. Agencja zadba o to, aby nowy podmiot został świetnie przygotowany do pojawienia się na rynku, opracuje jego logo, nazwę, hasło reklamowe oraz cały system identyfikacji wizualnej. Zatroszczy się także o to, aby wszystkie elementy były ze sobą spójne oraz odzwierciedlały wizję i wartości, które przyświecają marce. Agencja brandingowa oferuje nieocenione, profesjonalne wsparcie w brandingu, które pozwala przyspieszyć cały proces oraz gwarantuje jego realizację w prawidłowy sposób


Zobacz również