Kupno nieruchomości z drugiej ręki w Hiszpanii to niewątpliwie świetna okazja na zakup wymarzonego domu lub mieszkania w ciekawej lokalizacji. Hiszpańska Riwiera przez lata była domem dla rekordowej liczby zagranicznych rezydentów, więc ilość nieruchomości dostępnych na rynku jest ogromna. Ponadto Hiszpanie mieszkający w głębi lądu tradycyjnie mają drugi dom na wybrzeżu, gdzie spędzają letnie wakacje, święta i inne święta. Ludzie kupują, sprzedają, przenoszą i wymieniają większe, wygodniejsze i tańsze nieruchomości. Decyzja o zakupie nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym jest krytycznym krokiem w procesie inwestycyjnym. Zależy to głównie od dostępnego budżetu i przeznaczenia nieruchomości - czy chcemy wykorzystać go jako domek letniskowy, wynająć mieszkanie, czy zamieszkać w nim na stałe.

Jak kupić nieruchomość z rynku wtórnego w Hiszpanii?

Dla niektórych inwestorów najlepsza lokalizacja jest decydującym aspektem kupując apartamenty w Hiszpanii na rynku wtórnym. Jeśli więc w Twoim przypadku również zdecyduje się na wybór konkretnej oferty, zanim dokonasz rezerwacji - poproś agenta o pomoc w napisaniu rzeczywistego kosztu, aby oszacować rzeczywistą wielkość inwestycji. Tylko na tej podstawie należy sporządzić i opłacić umowę rezerwacyjną. Nie jest jednak łatwo znaleźć taką ofertę, a jej atrakcyjna cena rekompensuje wysoki koszt finansowy, więc nie daj się zwieść założeniu, że większe remonty nie wpłyną znacząco na ostateczną kwotę transakcji.

Rynek pierwotny w Hiszpanii

Nieruchomości Hiszpania na rynku pierwotnym to nowe lokale, w których nikt wcześniej nie mieszkał. Budują je firmy deweloperskie. Inwestorzy mogą zdecydować się na zakup nieruchomości przed zakończeniem budowy lub poczekać z wyborem nieruchomości do zakończenia projektu. Warto podkreślić, że istnieją pewne różnice między hiszpańskim i polskim rynkiem pierwotnym. Najważniejsze są kryteria dostarczenia domu. Kuchnie i łazienki są w pełni wyposażone - to niezwykle rzadka sytuacja dla nieruchomości deweloperskich w Polsce.

Decydując się na zakup nowego mieszkania warto pamiętać, że status deweloperski w Hiszpanii bardzo różni się od tego w Polsce. W Hiszpanii nieruchomość dostarczana jest nabywcy „pod klucz”, zazwyczaj wraz ze sprzętem AGD lub klimatyzacją. Ceny mieszkań w Hiszpanii zależą głównie od konkretnej lokalizacji i jej zalet. Odległość od morza lub scenerii ma duży wpływ na cenę. Jak wszędzie, dominującym czynnikiem jest norma dla nieruchomości lub domów, ale hiszpański rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami.

 


Materiał zewnętrzny

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie

Zobacz również

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?