Na rynku gier wideo od lat brakowało jakościowej produkcji, która pozwoliłaby graczom przeżyć przygodę skoczka narciarskiego od samego początku jego kariery, aż po największe sukcesy. Na szczęście przyszedł czas na Ski Jump Simulator – gra, która ma wszelkie argumenty do tego, aby zachwycić i przekonać do siebie miłośników skoków i gier sportowych na całym świecie. Produkcja jest prawie skończona, a jej premiera zapowiedziana została jesienią 2021 roku.

Skacz podczas burzy z piorunami

Wielką bolączką dotychczas wydanych gier sportowych był głównie pomysł na rozgrywkę i wykonanie. Gracze mieli do dyspozycji najczęściej symulację bez wciągającego gameplayu lub zręcznościowe gry, w których na próżno było szukać bardziej zaawansowanych mechanik. Lekcję z tego wyciągnęło polskie studio SuperNova Interactive – twórcy Ski Jump Simulator postanowili wziąć to, co najlepsze w grach o skokach narciarskich i połączyć te elementy z nowymi i autorskimi rozwiązaniami.

Ski Jump Simulator jawi się jako produkcja, która jest wypadkową wielu lat obserwowania rynku i analizowania mocnych oraz słabych stron gier z tego gatunku m.in. manager skoków Ski Jumps. Rozgrywka oferuje system wykonywania skoków, na który wpływ ma autorski silnik fizyczny. Gracz samodzielnie steruje swoim zawodnikiem, na którego oddziałuje aż 10 różnych czynników. W czasie rzeczywistym obliczany jest m.in. wpływ grawitacji na zawodnika, czy prędkości lub wiatru. Na osobną pochwałę zasługuje dynamiczny system pogodowy – warunki na skoczni potrafią zmienić się w mgnieniu oka, tym samym drastycznie wpływając na przebieg zawodów. Burza z piorunami to zupełnie inne doświadczenie od słonecznego popołudnia z wiatrem pod nartami!

Niezwykle rozbudowane i starannie wykonane skocznie

Ski Jump Simulator stawia na zróżnicowanie i bogatą treść – pokłosiem tego jest zestaw niezwykle rozbudowanych i starannie wykonanych obiektów, których realizm i odwzorowanie przywodzi na myśl znane nam skocznie z prawdziwych zawodów Pucharu Świata. Każda skocznia jest inna, każda posiada też swoje własne cechy. Te dotyczą choćby długości rozbiegu. Wymaga to od graczy indywidualnego podejścia do każdych zawodów. Najważniejsze jednak, że każda skocznia wzbogacona została w specjalnie przygotowaną i wyjątkową oprawę wizualną. Zależnie od naszych wyników i długości skoku, będziemy w stanie dostrzec nowe smaczki i szczegóły, które mogły nam umknąć za pierwszym razem! Może da się wypatrzyć coś ciekawego za trybunami?

A co po oddanym skoku? Ski Jump Simulator pełne jest wciągającej i angażującej zawartości – przykładem jest choćby tryb fabularny, dzięki któremu gracz może wziąć pod swoje skrzydła młodego juniora i przeprowadzić go przez wszystkie szczeble kariery aż na sam szczyt, gdzie czekają Puchar Świata, mistrzostwa i turnieje z najlepszymi zawodnikami! W przerwie od zawodów warto zawitać do sklepu ze sprzętem, który pomoże nam osiągać lepsze wyniki, lub poznać społeczność graczy. Ta nakierowana jest na wszystkie nacje, które uwielbiają skoki narciarskie.

Oryginalna oprawa dźwiękowa przygotowana przez wokalistę Bajzla

Twórcy gry przyłożyli wielką wagę do sporej ilości elementów. Ich uwadze nie umknął nawet taki aspekt, jak ścieżka dźwiękowa. Ta została napisana i stworzona specjalnie na potrzeby tej gry przez poznańskiego wokalistę Bajzla, co dostarczy wyjątkowych i niepowtarzalnych wrażeń podczas naszej narciarskiej kariery. Ostatnim ważnym elementem, a w zasadzie cechą gry jest jej dostępność. Ski Jump Simulator jest zupełnie darmowy i nie wymaga żadnej instalacji, bez problemu zadziała z poziomu przeglądarki internetowej na PC, czy urządzeniach mobilnych. Każdy może bez przeszkód bawić się w skoczka narciarskiego i rywalizować z graczami z całego narciarskiego świata.

Produkcja jest prawie skończona i właśnie ruszają zamknięte beta-testy gry a jej premiera planowana jest na jesień 2021 roku. Twórcy zapowiadają, że na początku 2022 roku pojawią się także dodatkowe lokalizacje językowe gry i zacznie się jej promocja za granicą. Wszystkich, którzy chcą śledzić postępy w przygotowaniu gry, zapraszamy na fanpejdź oraz na stronę gry http://skijumpsimulator.com, na której można zapisać się do newslettera i zostać powiadomionym o premierze. Więcej szczegółów o tym, jak powstawała gra i czym zaskoczy graczy, można znaleźć w wywiadzie z Producentem tytułu - Jarosławem Jasińskim.


Zobacz również

Co należy wiedzieć o tłumaczeniach bankowych?
Co należy wiedzieć o tłumaczeniach bankowych?
Jak krytykować konstruktywnie?
Jak krytykować konstruktywnie?