Sprzedaż na odległość. O czym warto pamiętać?

W czasach epidemii wiele osób rezygnuje z zakupów w sklepach stacjonarnych i decyduje się na kupowanie towarów online. Zwiększone zainteresowanie zakupami w sklepach internetowych daje szansę osobom działającym w branży e-commerce na rozwinięcie skrzydeł. Aby przekonać do siebie kupujących, warto dołożyć wszelkich starań, by towary docierały do adresatów bezpiecznie. Jak tego dokonać? Przesyłanie produktów na odległość tak, by docierały na miejsce docelowe w stanie niepogorszonym, ma kluczowe znaczenie dla budowania zaufania klientów do e-sprzedawcy.Przekonując ich do siebie, właściciel e-sklepu może liczyć na utworzenie grupy klientów powracających.

Kto odpowiada za uszkodzony towar?

Warto pamiętać, że za uszkodzenia towaru w trakcie transportu, w przypadku sprzedaży na odległość, odpowiada sprzedawca. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy kupujący wybierze inny sposób dostawy towaru od tego, jaki oferowano w e-sklepie. Dlatego tak istotne jest, by działając w branży e-commerce, zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób przesyłane produkty są pakowane i zabezpieczane. Na rynku jest dostępnych wiele akcesoriów do pakowania. Ich wyboru należy dokonywać w oparciu o rodzaj przesyłanych produktów, a konkretnie ich wielkość, wagę, kształt oraz podatność na uszkodzenia.

Kartony tekturowe – najpopularniejszy rodzaj opakowania

W wielu sklepach internetowych produkty pakowane są w kartony tekturowe. Te dostępne są w różnych rozmiarach, co ułatwia dopasowanie opakowania do konkretnego produktu. Jednak samo opakowanie tekturowe nie wystarczy, by dobrze zabezpieczyć przedmiot na czas transportu. Konieczne są również wypełniacze do paczek, które pozwolą unieruchomić przesyłany przedmiot, a tym samym ograniczą ryzyko jego uszkodzeń. Stosujemy je również po to, by zapewnić towarom odpowiednią amortyzację w przypadku takich zdarzeń jak upadek, wstrząsy lub drgania. Wypełniacze służą do wypełnienia wolnych przestrzeni pomiędzy kartonem a przesyłanym przedmiotem. Można je kupić w sklepie internetowym E-hurtownia-opakowan.pl.

Koperty bąbelkowe opakowania dla niewielkich i delikatnych przedmiotów

Przedmioty o niedużych gabarytach zdecydowanie lepiej przesyłać w kopertach bąbelkowych. To nieduże opakowanie, które na zewnątrz jest papierową kopertą wykonaną z odpornego na rozerwanie papieru, a wewnątrz zostało wyściełane kieszenią z folii bąbelkowej. Budowa takiej koperty korzystnie wpływa na wytrzymałość opakowania i pozwala wysyłać nawet bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia przedmioty. Zaletą kopert bąbelkowych jest to, że doskonale amortyzują wstrząsy, a ponadto chronią przedmiot przed uszkodzeniem na skutek ucisku. Liczne niewielkie pęcherzyki powietrza, które znajdują się pomiędzy dwoma warstwami folii bąbelkowej, stanowią doskonałą ochroną.

Tuby kartonowe – doskonałe do przesyłania dokumentów

Niekiedy zachodzi konieczność przesyłania dokumentów, plakatów, kalendarzy ściennych lub innych wielkoformatowych arkuszy papieru. W jaki sposób należy je zabezpieczyć? Do tego idealnie nadają się tuby kartonowe. Wystarczy zwinąć arkusz w rulon, umieścić go wewnątrz i zabezpieczyć przed wypadnięciem. W dobrze pojętym interesie e-sprzedawcy leży dopasowanie opakowania do rodzaju wysyłanych towarów. Warto zadbać o to, by opakowanie doskonale chroniło sprzedawane produkty. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych strat i zdobyć zaufanie klientów.

Materiał zewnętrzny

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm

Zobacz również

Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Kontrola dostępu – skuteczne rozwiązanie dla firm
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej
Budowa i zastosowanie suwnicy pomostowej