Każdy świadomy zachodzących w świecie zmian pionier wie, że z upływającym czasem wiąże się konieczność innowacji, rozwoju, oraz ewolucji. Oto historia marki Tissot, która robi to z sukcesem od prawie 170 lat, łącząc postęp z tradycyjną szwajcarską precyzją, jakością, oraz rzetelnością.

Tissot - poznaj sekrety marki

Wszystko zaczyna się w miasteczku Le Locle położonym w szwajcarskiej Jurze - rok 1853! Można powiedzieć że ta niewielka aglomeracja działa jak maszyna do produkcji zegarków - mniej więcej połowa jego mieszkańców wykonuje zawód związany z tą profesją. Tam właśnie Charles-Emil Tissot ze swoim ojcem Charles-Félicienem tworzą markę Tissot.Czasomierze Tissot to początkowo precyzyjne zegarki kieszonkowe - Charles Emil zaczyna od rynku lokalnego, natomiast jego wiedza, oraz inicjatywa na rzecz utworzenia szkół zegarmistrzowskich zyskuje uznanie rządu Szwajcarii, który mianuje go krajowym inspektorem. Jednocześnie jego podróże sprawiają, że zegarki Tissot stają się znane daleko poza granicami kraju między innymi w Ameryce, oraz Rosji - dwór carski jest autorem największych zamówień.

Z czasem Tissot jako jedna z pierwszych tworzy zegarki szwajcarskie naręczne, których użyteczność zostaje wyjątkowo doceniona w realiach pierwszej wojny światowej, ale także w warunkach codziennej kultury - szwajcarska marka jako jedna z pierwszych tworzy funkcję ambasadora marki, którym zostaje gwiazda tamtych czasów Sarah Bernhardt! 

Zegarki Tissot zawsze pozostają na czele swojej epoki, dlatego w latach 30 XX wieku - w odpowiedzi na elektryczność która na stałe zagościła życiu codziennym, a jednocześnie zakłócała pracę ówczesnych czasomierzy - marka tworzy pierwszy na świecie naręczny zegarek antymagnetyczny! W podobnym czasie powstaje strategia marketingowa która w połączeniu z jakością produktów gwarantuje globalną rozpoznawalność, która na przestrzeni lat jest wspierana przez nieustanną innowację np. Tissot Navigator z roku 1951 - wyposażony w 24 strefy czasowe!

Pojawienie się na świecie zegarków elektronicznych w latach 70 oznaczało poważne problemy dla producentów tradycyjnych, mechanicznych zegarków szwajcarskich - wiele firm upadło na zawsze. Z pomocą w roku 1983 pojawiła się grupa Swatch która stała się największym producentem zegarków na świecie - z ich wsparciem Tissot wspina się na szczyt - po raz kolejny wyznacza na świecie nowy kierunek wprowadzając pierwszy zegarek dotykowy T-Touch w 1999 roku. Do dnia dzisiejszego pozostaje ikoną innowacji, jakości, oraz dokładności.

Zegarek Tissot, czyli jakość dla wybranych 

Skoro znane są już najważniejsze wydarzenia z historii marki - czas na krótką podróż z wybranymi seriami Tissot które na przestrzeni lat stanowiły historię i podwaliny współczesnej definicji jakości zegarków szwajcarskich. Który zegarek Tissot wybrać?

Tissot T-Classic, czyli ponadczasowość w najlepszym wydaniu

Ta kolekcja to dom jednych z najbardziej znanych legend marki takich jak Le Locle, Chemin des Tourelles czy Tradition. Klasyczny design sprawia, że niektóre modele w serii są w ofercie od ponad 20 lat! Kilka modeli to laureaci prestiżowego Concours International de Chronomètrie, a wybrane wersje wyróżnia m. in. ilość stosowanych tradycyjnych dekoracji zegarmistrzowskich. Zegarki Tissot T-Classic to z pewnością dom dla wszystkich koneserów ponadczasowej klasycznej elegancji popartej legendarną jakością, oraz precyzją.

Tissot T-Sport - sportowa legenda

Osiągnięcia Tissot na gruncie światowego sportu są absolutnie spektakularne. Obecnie marka pełni rolę oficjalnego chronometrażysty w ponad 15 różnych dyscyplinach. Najbardziej znane partnerstwa to NBA (koszykówka - absolutny TOP), Tour de France (najstarszy obecnie rozgrywany wyścig kolarski), MotoGP (wyścigi motocyklowe - absolutny TOP), IIHF (hokej na lodzie). Nie wspominając o nieprawdopodobnej historii w świecie Formuły 1. Wszystkie zegarki Tissot T - Sport są wodoszczelne do wartości przynajmniej 10 barów, a szeroki wachlarz modeli nawiązujących do różnych dyscyplin sprawia że jest to idealne miejsce dla każdego zwolennika sportowej funkcjonalności, designu, oraz renomy.

Rewolucyjny Tissot T-Touch

Historia z początku artykułu jasno wskazuje, że innowacyjność od niemal 170 lat to jeden ze znaków rozpoznawczych zegarków Tissot - kolekcja T-Touch to jeden z dowodów. Jak wspomniano pierwszy model dotykowy z 1999 roku był prosty w obsłudze i rewolucyjny jak na swoje czasy - od tamtej pory pojawił się dodatkowo T-Touch Expert, który może pochwalić się większą ilością funkcji, oraz najmłodszy z rodziny model T-Touch Expert Solar - pierwszy w historii zegarek zasilany energią słoneczną. To z pewnością kolekcja dla zwolenników technologicznych nowinek, praktyczności, oraz standardów popartych niesamowitym dziedzictwem.

Historia sukcesu, postępu, ponadczasowości - zegarki Tissot

Tissot w dzisiejszych czasach to nie tylko synonim wytrzymałych i dokładnych zegarków szwajcarskich wyposażonych w autorskie mechanizmy automatyczne i kwarcowe - to przede wszystkim wielkie dziedzictwo kulturowe, technologiczne, postępowe - budowane na przestrzeni dziesięcioleci. Opowieść o tym jak od małego rodzinnego przedsięwzięcia stać się ikoną na skalę światową pomimo wielu trudności zmieniającego się świata.


Zobacz również

Od projektu do budowy - hale logistyczne i magazynowe
Od projektu do budowy - hale logistyczne i magazynowe
Dlaczego warto budować markę osobistą
Dlaczego warto budować markę osobistą