Sporo mówi się o remontach i metamorfozach domów, a wiele osób zapomina o tym, że dom to nie tylko wnętrza. To także drzwi zewnętrzne, okna, elewacja, ogród i wiele więcej elementów, o których często zapominamy. Planujesz remont domu od zewnątrz? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Nie bez przyczyny mówi się, że to jak wygląda Twój dom od zewnątrz, jest Twoją wizytówką!

Od czego zacząć zmiany?

Coraz więcej osób decyduje się na remont swoich domów od zewnątrz. Niestety, wiąże się to ze sporymi kosztami. Już samo pomalowanie elewacji to spory koszt ze względu na dużą powierzchnię, jaką trzeba odmalować, a do ogólnego rozrachunku należy wliczyć równie często wymianę okien, drzwi zewnętrznych, renowację schodów bądź balkonu. Posiadanie własnego domu to duży przywilej, niestety jest on bardzo kosztowny, zwłaszcza w kontekście metamorfoz, których koszt jest znacznie wyższy niż w przypadku remontu małego mieszkania w bloku. Oprócz odnowy elewacji podczas remontu wiele osób decyduje się na wymianę drzwi zewnętrznych – https://www.aluhaus.com.pl/miasta_salony/drzwi-zewnetrzne-kielce/. Nic dziwnego, nowoczesne drzwi są gwarancją bezpieczeństwa i doskonałą ochroną przed niepowołanymi rękami złodziejów. Często mają zabezpieczenia antykradzieżowe, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, i oprócz funkcji praktycznej, pełnią również funkcję dekoracyjną. To zakup na długie lata. Solidne drzwi są trwałe i odporne na uszkodzenia, nie musimy więc martwić się, że po kilku latach będą wymagały ponownej wymiany.

Metamorfoza domu to równie często wymiana okien. Choć również ona wiąże się z dużym kosztem, to solidne, szczelne okna to klucz do ciepłego, wolnego od grzybów i pleśni domu. Nieszczelne okna przysparzają dużego problemu. Przez to, że w domu pojawia się wilgoć, na ścianach pojawiają się grzyby i pleśń. Nieszczelne okna to również wysokie rachunki za ogrzewanie, ponieważ okna nie spełniają swojej podstawowej funkcji, którą jest izolacja termiczna, i do domu przedostaje się zimne powietrze. Choć wiosną i latem nie musi stanowić to dużego problemu, tak jesienią i zimą problem przybiera na sile. Nie warto go ignorować, tym bardziej że do wymiany okien dochodzi głównie latem. Przetrwanie jesieni i zimy w akompaniamencie nieszczelnych okien może być nie lada wyzwaniem. Jeśli zastanawiasz się nad wariantem okien aluminiowych, ale nie jesteś pewien co do ich właściwości termoizolacyjnych, koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą Aluhaus.

Jak dom, to również ogród

Remont domu na zewnątrz często idzie w parze z porządkowaniem ogrodu, remontem schodów na zewnątrz, a także tarasów i balkonów. Aby całkowicie odmienić swój dom, nie można zapomnieć o pracach ogrodowych. Są one bardzo wymagające i należy wykonywać je regularnie. Wystarczy krótka przerwa, aby w ogrodzie zapanował chaos. Przy okazji remontu domu od zewnątrz warto poświęcić czas również jemu. Jeśli nie był porządkowany od bardzo dawna, warto zająć się oczyszczeniem go ze wszystkich zbędnych sprzętów i przedmiotów, a następnie zająć się trawą oraz roślinami. Wiele osób decyduje się również na renowacje balkonów i tarasów. Wieloletnie płytki często nie wyglądają atrakcyjne i są popękane, a to wszystko przez panujące na zewnątrz mrozy. Płytki kładzione są równie często na schodach, a w tym przypadku pęknięta płytka to nie tylko kwestia estetyczna, lecz również kwestia bezpieczeństwa. Czy Twój dom jest Twoją wizytówką? Wiele osób uważa, że tak, ponieważ odzwierciedla charakter i poczucie estetyki domowników. Jakie jest Twoje zdanie?


Zobacz również