Jeśli zastanawiasz się, jakie praktyczne zastosowanie mają wagi, koniecznie sprawdź poniższy artykuł. Na rynku wyróżniamy przede wszystkim wagi przemysłowe, jubilerskie, szalkowe oraz wiele innych. Jeśli pracujesz na co dzień w zakładzie produkcyjnym lub
w sklepie spożywczym, masz do czynienia z wagą praktycznie na co dzień. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak w praktyce działają wagi i dlaczego są nieodłącznym elementem działania wielu zakładów pracy oraz przedsiębiorców?

Wagi przemysłowe to jedne z najpopularniejszych urządzeń, które są stosowane zarówno
w wielu zakładach produkcyjnych, jak i sklepach. Co ciekawe, akcesoria takie, jak odważniki do wagi nie są w nich stosowane. Te są produkowane dla wag wahadłowych, które powoli są wycofywane z rynku na rzecz sprzedaży wag elektronicznych. Dowiedz się, jakie są rodzaje wag przemysłowych oraz gdzie można je spotkać na co dzień.

Rodzaje wag przemysłowych – jakie wyróżniamy?

Obecnie na rynku występują trzy podstawowe rodzaje wag przemysłowych. Oto one:

  • wagi platformowe – te najczęściej spotkasz w dużych magazynach oraz wszędzie tam, gdzie liczy się dokładne ważenie wielkogabarytowych produktów. Można śmiało powiedzieć, że to najpopularniejszy rodzaj wag, jaki występuje na rynku. Przy ich pomocy możesz zważyć przede wszystkim duże palety transportowe (nawet wraz
    z urządzeniem).
  • wagi dźwigowe – tego typu wagi wyróżniają się dość nietypową konstrukcją. Głównym elementem ważącym jest hak stabilnie umiejscowiony na ramionach wagi. Dzięki temu możliwe jest ważenie nawet ciężkich ładunków podwieszonych na haku. Takie rozwiązanie stosowane jest w przypadku ładowania towaru na kontenerowce morskie.
  • belki wagowe – śmiało można powiedzieć, że ten typ wagi to najbardziej wytrzymałe urządzenia, jakie tylko można spotkać. Są odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych, a także łatwe w obsłudze oraz montażu.

Zakup wagi a prowadzenie działalności produkcyjnej – o czym warto wiedzieć?

Planujesz założyć własny zakład produkcyjny i nie wiesz, jaki typ wagi sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Skontaktuj się ze specjalistami w tej branży, a dowiesz się praktycznie wszystkiego, co niezbędne, aby wybrać idealny model wagi dla swojej firmy. Prowadzenie działalności produkcyjnej czy nawet logistycznej wymaga precyzyjnego określenia masy produkowanych i przewożonych ładunków. Wymagają tego ogólne przepisy transportowe, które określają bezpieczną wagę, którą można przewozić bez specjalnego pozwolenia oraz pojazdu.

Zakup profesjonalnej wagi do swojego przedsiębiorstwa produkcyjnego, transportowego lub nawet do sklepu z surowcami rolniczymi to niezbędne minimum, o jakie trzeba zadbać. Dzięki temu zapanujesz nad tym, ile towaru przekazujesz klientom, a także łatwiej ocenisz, czy produkcja spełnia najwyższe normy związane z jakością i wagą towarów. Posiadanie systemu wag w firmach umożliwia powtarzalność działań, a także pozwala na pracę zgodnie
z zaleceniami wynikającymi z przepisów bezpieczeństwa (szczególnie w branży transportowej do ważenia tirów z naczepami).


Materiał zewnętrzny

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie

Zobacz również

Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Biznesmen w ciągniku? Miejsce rolników w polskim biznesie
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Poznaniu?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?
Na co zwracać uwagę przy wyborze platformy tradingowej?