Reklamy
Nieruchomości

Dom – wybudować czy kupić gotowy?

Własny dom to poczucie niezależności i swobody. To również miejsce, w którym można zapuścić rodzinne korzenie i zapoczątkować najpiękniejsze tradycje. Jednak jego budowa zwykle odkładana jest na później m.in. ze względu na koszty i czas, jaki trzeba poświęcić na jego realizację. Tymczasem wcale nie musi być to takie trudne – deweloperzy coraz częściej oferują nowe, gotowe domy na sprzedaż.

Rynek mieszkaniowy w Polsce bije kolejne rekordy, nie tylko pod względem liczby sprzedawanych mieszkań, ale też budowanych domów. Wraz ze wzrostem zainteresowania, rosną również ceny działek budowlanych (w niektórych lokalizacjach nawet o 80%), materiałów budowlanych oraz koszty wykonawstwa. Według danych opracowanych przez Domiporta.pl, za działkę w Warszawie trzeba zapłacićśrednio773 zł za mkw., a w Ząbkach pod Warszawąaż 803 zł za mkw. A to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Przyszli inwestorzy powinni przygotować się również na wyzwania formalne – zakup odpowiedniej działki i uzyskanie należytych pozwoleń – oraz logistyczne – znalezienie i umówienie poszczególnych podwykonawców. Budowa własnego domu wymagaod jego właścicieli dużego zaangażowania i  poświęcenia swojego czasu na doglądanie budowy oraz kontrolowanie zaplanowanego budżetu.

Twój dom – wybudowany przez dewelopera

Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zakup domu od dewelopera. Oferta domów szeregowych i wolnostojących budowanych na przedmieściach miast jest z roku na rok coraz większa. A ceny za metr kwadratowy często bywają bardziej atrakcyjne niż lokali mieszkalnych w mieście.

Na przykład, na osiedlu Villa Campina położonym zaledwie 8 minut od warszawskiego Bemowa, cena za metr kwadratowy uzbrojonej i i ogrodzonej działki wynosi 430 zł. Natomiast 1 mkw. domu kosztuje ok. 3 400 zł. Zatem za cenę 670 000 zł można miećwłasny dom o powierzchni 107,5 mkw. z dużym ogrodem ponad 600 mkw.

– Kupienie wybudowanego przez dewelopera domu to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jako firma z bogatym doświadczeniem posiadamy zaufanych wykonawców, otrzymujemy atrakcyjne ceny za materiały budowlane, a co najważniejsze to my jesteśmy odpowiedzialni za odpowiednią jakość budowanego domu – klient otrzymuje 5-letnią rękojmię – mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu oraz Sprzedaży w J.W. Construction Holding SA.

Na osiedlu Villa Campina dostępnych jest aż 5 unikatowych projektów domów wolnostojących i szeregowych o powierzchni od 86 do 204 mkw., zarówno w klasycznym, jak i w nowoczesnym stylu.

– Osiedle posiada wszystkie zalety mieszkania poza miastem, a jednocześnie znajduje się blisko Warszawy i jej atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Zależało nam na stworzeniu miejsca przyjaznego, do którego chętnie wraca się po męczącym dniu pracy. Otoczenie osiedla sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Tu młode rodziny mogą liczyć na harmonijny i bezpieczny rozwój swoich dzieci. dodajeMałgorzata Ostrowska.

„Alicja” – dom o powierzchni 95,23 mkw. z działką 323 mkw. kosztuje 547 957,80 złotych.

To propozycja domu w zabudowanie szeregowej. Projekt zakłada dwie kondygnacje z piętrem użytkowym oraz garażem. Na parterze znajdzie się przestronny salon z kominkiem i wyjściem na taras, kuchniaoraz łazienka, a na poddaszu – trzy sypialnie, łazienkaoraz hol.Dodatkowo, domy na działkach narożnych, których metraż jest większy, otoczone są ogrodem z trzech stron świata.

„Majka” – dom o powierzchni ok. 114 mkw. z działką 679 mkw. kosztuje 690 822 zł.

Charakterystyczną cechą tego budynku są umiejscowione w dachu lukarny, dzięki którym pomieszczenia na piętrze zyskują pełne doświetlenie. Uwagę przyciąga również funkcjonalny rozkład – na parterze niczym nieograniczana przestrzeń salonu, jadalni oraz kuchni, na piętrze trzy ustawne sypialnie, garderoba i duży pokój kąpielowy.

Ponadto na terenie osiedla realizowane są projekty

Reklamy