Reklamy
Nieruchomości

Nowe mieszkania na Ursynowie — czy warto tam zamieszkać?

Ursynów jeszcze jakiś czas temu nie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród osób szukających mieszkania. Prężny rozwój dzielnicy, stale przebywające inwestycje oraz atrakcyjna infrastruktura, zmieniły jednak ten stan rzeczy oraz wizerunek Ursynowa, który staje się coraz popularniejszy zarówno wśród warszawiaków, jak i osób szukających mieszkania spoza stolicy.

Dzielnica z historią

Historia Ursynowa zaczyna się od budowy eleganckiego pałacu, który powstał tam na polecenie Stanisława Kostki Potockiego w XVIII wieku. Posiadłość została otoczona zacisznym parkiem i stanowiła miejsce wypoczynku możnych Warszawy. W 1822 roku posiadłość weszła w posiadanie pisarza Juliana Ursyna Niemcewicza, który prawdopodobnie inspirując się swoim drugim imieniem, nadał jej właśnie nazwę Ursynów.

Na przestrzeni wieków charakter dzielnicy się zmienił, a mieszkańców przybyło. W 1971 roku powstało tam pierwsze duże osiedle składające się z bloków mieszkalnych. Kolejne lata przyniosły dalsze inwestycje oraz rozwój dzielnicy, w której mieszkało już kilka tysięcy osób. Plany intensywnego rozwoju zahamował jednak kryzys gospodarczy lat 80-tych, a dzielnica na jakiś czas straciła na znaczeniu. Rozbudowę wznowiono dopiero w latach 90-tych.

Relaks wśród zieleni

Współcześnie Ursynów jest jedną najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Ze względu na dobrą komunikację z centrum oraz bogatą infrastrukturę handlowo-usługową dzielnica cieszy się rosnącą popularnością wśród osób planujących zakup mieszkania w Warszawie. Równocześnie Ursynów ciągle zachowuje swój kameralny i nieco odrębny charakter, który czyni dzielnicę miejscem przyjaznym do życia.

Dzielnica łączy w sobie atuty wynikające z dostępu do licznych restauracji i kawiarni, instytucji kultury oraz punktów usługowych z bliskością zielonych terenów, w których można odnaleźć spokój i odskocznię od miejskiego zgiełku. Bezpośrednie sąsiedztwo Jeziora Imielińskiego oraz Rezerwatu Kabackiego zapewnia łatwy dostęp do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych, stanowiących popularny cel weekendowych spacerów i wycieczek mieszkańców dzielnicy.

Nowe inwestycje

Ursynów od kilku lat przyciąga licznych deweloperów, którzy chętnie inwestują i przyczyniają się do rozwoju zaplecza mieszkaniowego dzielnicy. Szeroki wybór metraży oraz układów mieszkań sprawia, że z łatwością można znaleźć tu zarówno kawalerkę, jak i większe mieszkanie odpowiednie dla rodziny z dziećmi. Nowe inwestycje cechują się wysokim standardem wykończenia oraz atrakcyjną architekturą, która współgra charakterem zabudowy dzielnicy.

Intensywny rozwój zaplecza mieszkaniowego idzie w parze z inwestycjami o charakterze użytkowym i rekreacyjnym. W Ursynowie powstają nowe centra handlowe, liczne przedszkola i żłobki, szkoły, a także  skwery i parki, w których mieszkańcy mogą odpocząć po pracy. Dobra komunikacja sprawia, że dojazd do centrum jest sprawny oraz szybki. Dostępność niezbędnej infrastruktury na miejscu zapewnia wygodę codziennego mieszkania i życia.

Reklamy