Reklamy
Zdrowie

Jeśli nie w marcu to, kiedy ?

Już za chwilę wszystkie oczy będę zwrócone na kalendarz, a wokół pojawią się dyskusje  za i przeciw celebracji  8 marca. Niezależnie od tego czy w pracy pojawią się kwiaty i ciastka, to dobry moment, aby znaleźć czas dla siebie. Co zrobić z myślą o swoim dobrym samopoczuciu przed nadchodzącą wiosną?

Zapytaliśmy o to profesjonalistów. Fizjoterapeuta – Agnieszka Tomaszewska i Kosmetolog – Natalia Domoradzka z EVA Park Life&SPA   odpowiadają na nasze pytania. Rozmawia Ewelina Wróblewska.

Stres, niewyspanie, kiepsko zbilansowana dieta i siedzący tryb życia. Potrzebujemy trenera personalnego czy fizjoterapeuty?

– Wszystko to co zostało wymienione wpływa bardzo niekorzystnie na nasze funkcjonowanie.  Ja jestem zwolenniczką spojrzenia całościowego na organizm i zaplanowania programu, który nie ograniczy się do regularnego odwiedzania siłowni np.;  2  razy w tygodniu.  Szczególnie kobiety po 35 roku życia powinny mieć świadomość zachodzących zmian w organizmie i program dostosowany do wieku i potrzeb – mówi Agnieszka Tomaszewska fizjoterapeuta z EVA Park Life& SPA.

– Czyli dzień kobiet w wieku 40 lat najlepiej spędzić w gabinecie lekarskim?

– Nie. Ale świadomie decydujmy o rodzaju podejmowanych aktywności  koncentrując się nie tylko na zgubieniu paru kilogramów. To dobry moment aby znaleźć czas dla siebie i np. umówić się na spotkanie i opracować plan składający się m.in. z odpowiednio dobranych ćwiczeń wzmacniających mięśnie , dopasowanych do potrzeb i możliwości  naszego kręgosłupa. Siedzący tryb życia  i brak ruchu sprzyjają problemom którym można zaradzić odpowiednią profilaktyką.

– Szukajmy nowych rozwiązań? Co Pani poleca szczególnie?

– Urządzenie, które trafiło już na sale treningowe, a które powoduje, że ćwicząc odtwarzamy naturalne ruchy z życia codziennego, które odpowiednio skorygowane przez instruktora czy fizjoterapeutę angażują wszystkie grupy mięśni. Możemy na takim urządzeniu wykonać ponad 200 ćwiczeń z możliwością kalibracji stopnia oporu i co najważniejsze wybrać bardzo indywidualny program dostosowany do celów i potrzeb naszego kobiecego organizmu. Jeśli połączymy to z korzystaniem np.; z basenu z wodą mineralno – solankową, to otrzymamy doskonałą porcję świetnej aktynowości fizycznej i doskonałego samopoczucia. A chyba o to chodzi w dniu kobiet?

Coraz częściej Panie spędzają też ten dzień u kosmetyczki . Czy marzec jest rzeczywiście czasemwzmożonego zainteresowania zabiegami ?

– Tak – mówi kosmetolog Natalia Domoradzka z EVA Park Life&SPA – bo to naturalny czas i przygotowanie do wiosny. Tak jak pora roku chcemy wyglądać kwitnąco i najchętniej jak najszybciej naprawić szkody po zimie widoczne na naszej skórze.

– Można to zrobić podczas jednego zabiegu ?

– Nie oczekujmy spektakularnych efektów po jednej wizycie, ale już po kilku – zdecydowanie tak. Jest cała gama bardzo skutecznych zabiegów, które w sposób nieinwazyjny rozwiązują problemy estetyczne, takie jak cellulit czy brak jędrności . W kosmetologii są też już bardzo skuteczne sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej czy zmarszczek. Jeśli dołączymy do tego spacery, rower inne przyjemne aktywności to rzeczywiście mamy szansę powitać wiosnę i lato nie tylko w lepszym nastroju ale i zdecydowanie chętniej patrząc w lustro.

Marzec to dobry miesiąc, aby pod pretekstem Dnia Kobiet lub pod każdymi innym skupić się na sobie i swoich potrzebach. Współczesne kobiety są mistrzyniami w łączeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych, niewątpliwie przyda się im również umiejętność zadbania o siebie i swoje potrzeby .

EVA Park Life&SPA

Reklamy