Osoby mające delikatną i wrażliwą skórę twarzy zawsze muszą zwracać uwagę na to, czy stosują odpowiednią pielęgnację. Jednak w sytuacji, która aktualnie panuje na świecie, sprawa ta stała się o wiele bardziej skomplikowana. Lock down oraz nakaz stosowania maseczek ochronnych, wymusza na osobach z wrażliwą skórą zwrócenie uwagi na kilka dodatkowych kwestii. Jak więc dbać o skórę twarzy, by dodatkowo nie szkodzić jej w tym okresie?

Maseczka ochronna a alergia

Maseczka ochronna przy długim stosowaniu może spowodować podrażnienia nawet takiej skóry twarzy, która do tej pory nie sprawiała żadnych problemów z pielęgnacją. Co ważne, przy stosowaniu maseczek możemy zauważyć nie tylko podrażnienia, ale u niektórych z nas wystąpi również reakcja alergiczna. Szczególnie alergicy w sezonie pylenia powinni zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację swojej skóry. Po zdjęciu maseczki tym, co niezwłocznie powinniśmy zrobić, jest oczyszczenie twarzy delikatnym preparatem o właściwościach myjących. Dobrą praktyką na przyniesienie ukojenia skórze, jest stosowanie wody termalnej zaraz po oczyszczeniu skóry twarzy. Na koniec powinniśmy zastosować odpowiednie kosmetyki hipoalergiczne, które mają właściwości regenerujące oraz przeciwzapalne. Jeśli cierpimy na alergiczny nieżyt nosa oraz uszkodzenia naskórka wokół nosa w porozumieniu z naszym lekarzem możemy włączyć do pielęgnacji substancje przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Maseczka ochronna a trądzik różowaty

Zarówno skóra z trądzikiem różowatym, jak i skóra naczynkowa charakteryzuje się cienkim naskórkiem oraz widocznymi naczynkami krwionośnymi. Zmiany te mogą powodować różne nieprzyjemne dolegliwości takie jak uczucie pieczenia, naprężenia skóry twarzy, swędzenie oraz wszelkie podrażnienia. Z tego właśnie powodu maseczka, która dobrze przylega do twarzy, może sprawiać, że nasze objawy nasilą się, pojawi się stan zapalny, a my zaczniemy odczuwać pieczenie i ból. W takich sytuacjach nawet kosmetyki, które do tej pory nam się sprawdzały, mogą powodować alergie. Aby przeciwdziałać takiej sytuacji, należy działać wcześniej, jeszcze zanim wystąpią objawy niepożądane. Dobrą praktyką, którą powinniśmy wprowadzić do codziennej pielęgnacji, jest wspomaganie naszej skóry dermokosmetykami. Pamiętajmy o tym, aby przy zakupie kierować się przede wszystkim tym, aby były one bogate w ceramidy oraz zawierały w składzie kwas hialuronowy. Sprawi to, że nasza skóra będzie mogła natłuścić się oraz nawilżyć. Pozwoli to również na wytworzenie warstwy ochronnej przed podrażnieniami oraz czynnikami, które mogą wywołać alergię. Szukając odpowiedniej maseczki ochronnej zapoznaj się z ofertą: https:/filiplebelt.com/product-category/maseczki


Zobacz również