Reklamy
Aktualności Biznes

Grupa Integer.pl zwiększyła zysk netto o 206%

Po trzech kwartałach 2012 roku Grupa Integer.pl odnotowała narastająco 49,69 mln zł zysku netto. Skonsolidowane przychody wyniosły narastająco 199,54 mln zł i jest to o 15% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Aż 67,75% przychodów – czyli 135,2 mln zł – Grupa Integer.pl odnotowała w segmencie usług pocztowych i paczkomatowych. Do końca 2012 roku spółka zainwestuje aż 60 mln zł w usługę easyPack, czyli Paczkomaty kierowane na rynek zagraniczny. W 2013 roku planowane wydatki na ten cel wyniosą aż 320 mln zł. Grupa Integer.pl zacznie zarabiać na easyPack dopiero w 2014 roku.

Grupa liczy też na wzrost przychodów związany z liberalizacją rynku pocztowego. – Zakładamy, że w przyszłym roku – dzięki „uwolnieniu” po 1 stycznia 2013 segmentu przesyłek do 50g – obroty InPost powinny zwiększyć się o 25% do nawet 80%. Spodziewamy się wielu nowych kontraktów z podmiotami, z którymi wcześniej nie mieliśmy okazji współpracować, ponieważ część firm czekało z decyzją na liberalizację sektora pocztowego – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Więcej o Grupie Integer.pl przeczytasz w Proseed #4. Aby uzyskać dostęp do numeru, zamów pakiet z dostępem do archiwum na proseedmag.pl/subskrypcja.

Chcesz sprawdzić jakość, zanim zapłacisz? Zapisz się na darmowy newsletter i otrzymuj co miesiąc bezpłatne wydanie Proseed.

Reklamy