Reklamy
Aktualności Startupy

Nowa platforma dla e-commerce

W sieci wystartowała platforma Youp! Oferuje wsparcie sprzedaży i promocji dla e-biznesu. Twórcy serwisu najbardziej liczą na współpracę z dużymi firmami, jak np. Empik. Drugą grupą docelową są mikro- i małe firmy oferujące treści, produkty i usługi w Internecie.

Aby skorzystać z oferty Youp!, firma musi zarejestrować się na platformie (rejestracja jest bezpłatna). W panelu administracyjnym dodać należy swoją witrynę w odpowiednich kategoriach tematycznych. System generuje skrypt, a klient osadza go stronie WWW dzięki czemu pojawiają się na niej buttony sprzedażowe i inne wybrane funkcjonalności. Opłaty pobierane są jako kilkuprocentowe prowizje od każdej transakcji (system opłat inaczej wygląda w przypadku dużych firm z rozbudowanymi stronami i wieloma klientami). Firma korzystająca z usług Youp! może w większym stopniu wpływać na zaangażowanie i liczbę interakcji z użytkownikami, promować wybrane części witryny oraz zwiększyć poziom sprzedaży poprzez zapewnienie internautom modułu szybkich płatności (system mikropłatności został zbudowany od podstaw przez twórców Youp!).

Implementacja narzędzia pozwala także nawiązać relacje z użytkownikami oraz zidentyfikować i gratyfikować najbardziej aktywnych z nich poprzez przyznawanie bonów lub odznak. Youp! oferuje też elementy zabawy i gamifikacji. Użytkownicy mogą np. otrzymać postać, która odzwierciedla ich dominujące aktywności w sieci. Obserwując ewolucję awatara, dowiadują się, w jakiej dziedzinie są najbardziej zaawansowani. Każdy ich ruch na serwisach partnerskich – jak polubienie, komentowanie czy polecenie znajomym – jest dodatkowo gratyfikowany punktami, odznakami i coraz wyższą pozycją w rankingach, co motywować ma ich do jeszcze bardziej intensywnego działania w sieci.

Firmy-partnerzy platformy otrzymają także dostęp do narzędzi analityki webowej, dzięki którym poznają potrzeby i preferencje społeczności odwiedzającej ich serwis. Zgromadzone dane mogą wykorzystać do personalizacji przekazu promocyjnego, a także przeprowadzenia działań niestandardowych na platformie.

Użytkownicy końcowi, którzy założą swoje konto na Youp! automatycznie rozpoznawani są na serwisach partnerskich i mają możliwość kupowania usług lub produktów za pomocą kilku kliknięć, a więc omijając etap każdorazowego logowania w systemie bankowości elektronicznej czy wprowadzania danych niezbędnych do dokonania przelewu. Ponadto za swoją aktywność mogą być nagradzani bonami, które wymienią na towary z określonej przez partnera Youp! puli.

Platforma Youp!, należąca do spółki AxisNet dla partnerów biznesowych dostępna jest pod adresem www.youp.pl, natomiast pełna wersja dla użytkowników końcowych pojawi się w najbliższym czasie.

Projekt otrzymał 490 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pod oficjalną nazwą: „System internetowych rozliczeń transakcyjnych”.

Reklamy