Aktualności

Paczkomaty dla poczty na Islandii

Rafał Brzoska Grupa Integer

Grupa Integer.pl wygrała przetarg organizowany przez Íslandspóstur na dostarczenie 18 automatów do odbioru przesyłek.

– Mam nadzieję, że Islandczycy pokochają Paczkomaty równie mocno jak Estończycy. Po 2 latach działalności Paczkomatów InPost w Estonii 50% zakupionych przez internet towarów trafia właśnie do naszych terminali! Biorąc pod uwagę fakt, że 95% populacji Islandii (najwięcej na świecie) korzysta z internetu i robi tam zakupy, to prawdopodobieństwo sukcesu Paczkomatów na tym rynku jest bardzo realne – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Najnowsza wersja Paczkomatu zaoferuje klientom islandzkiej poczty możliwość jeszcze szybszego odbierania przesyłek za pomocą QR kodu. Rozwiązanie ma skrócić czas odbioru przesyłki o ponad połowę – z 15 do 7 sekund.

Aktualnie na całym świecie dostępnych jest – w różnych modelach biznesowych – około 2.400 Paczkomatów, a tylko w 2013 roku zostanie rozlokowanych kolejnych 2.000 maszyn. Terminale są już dostępne w 15 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację oraz Czechy.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com