Aktualności

Paczkomaty InPost rozpoczynają ekspansję w Rumunii

Rafał Brzoska Grupa Integer

Grupa Integer.pl planuje do końca 2013 roku zainstalować 200 Paczkomatów InPost na rynku rumuńskim, zaś ich udostępnienie planowane jest na początek 2014. W sumie do końca 2014 roku zainstalowanych zostanie aż 500 maszyn.

Korzystne perspektywy potwierdzają rynkowe prognozy – przewiduje się dalszy dynamiczny rozwój e-handlu w Rumunii, który na koniec 2013 roku ma wzrosnąć aż o 25%, osiągając wartość 750 milionów euro.

W 2012 roku prawie milion mieszkańców Rumunii zdecydowało się na zakupy online. Na tamtejszym rynku funkcjonuje obecnie około 3,5 tysiąca e-sklepów.

Rumuńska ekspansja jest częścią realizowanego przez Grupę Integer.pl – wycenianego na 300 milionów euro – ogólnoeuropejskego programu inwestycyjnego. W 2012 roku wartość kluczowego z punktu widzenia spółki sektora e-commerce wyniosła w tym regionie aż 600 milionów euro.

– Rumunia może pochwalić się dynamicznie rosnącym rynkiem e-commerce. Ma on również duży potencjał rozwoju dla nowoczesnych usług, co powoduje, że traktujemy ten kraj jako interesujący cel dalszej ekspansji – powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Komentarze

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com