Reklamy
Aktualności Inwestycje

Proseed 26: Technologia na parkiecie – i3D

Spółka i3D wykorzystuje technologię trójwymiarową do tworzenia interaktywnych aplikacji, wizualizacji czy symulatorów do złudzenia przypominających rzeczywistość np. symulator kolejki górniczej.

Jednym z głównych celów emisyjnych oferty akcji było pozyskanie środków na rozwój własnego oprogramowania. Jego sprzedaż będzie nowym źródłem przychodów i umocni pozycję i3D.

Działalność spółki

Dotychczas wiodącym segmentem działalności i3D było tworzenie dedykowanych aplikacji z wykorzystaniem technologii 3D. Od pewnego czasu spółka rozwija także własne oprogramowanie, czego efektem jest między innymi wrześniowa premiera wersji sprzedażowej Quazar 3D. Uzupełnieniem działalności jest sprzedaż oraz doradztwo w zakresie systemów projekcyjnych – interaktywnych i sprzętu do projekcji 3D. Są to głównie produkty wytwarzane przez spółki-córki (m.in. i3D Science, i3D Home czy i3D Network).

Wyniki i prognozy

Rok 2011 był dla i3D bardzo udany. Przychody wzrosły o prawie 100% w stosunku do 2010 roku i wyniosły 8,7 mln zł przy nadal wysokiej rentowności (zysk netto – 1,6 mln zł). Na 2012 rok zarząd przewidział 12,5 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 2,5 mln zł zysku netto. Podtrzymał je w sierpniowym raporcie za drugi kwartał 2012 roku. Wyniki półroczne były jednak rozczarowujące. Przychody w całym półroczu wyniosły 4 mln zł, przy jednoczesnej stracie 0,9 mln zł netto. W efekcie kurs akcji od momentu publikacji do końca września spadł o ponad 10%. Ostatecznie we wrześniu spółka zdecydowała się na odwołanie prognoz. Jak wskazał zarząd, przyczyną były…

 

To tylko fragment artykułu, który ukazał się w Proseed #26, poświęconemu tematyce e-commerce. Sprawdź pełny spis treści Proseed #26 w dziale „numery”.

Aby uzyskać pełny dostęp do unikalnych treści magazynu zamów subskrypcję na proseedmag.pl/subskrypcja.

Wolisz słuchać?  Pobierz Proseed Audio #26 za jedyne 9,90 zł.

Chcesz sprawdzić jakość, zanim zapłacisz? Zapisz się na darmowy newsletter i otrzymuj co miesiąc bezpłatne wydanie Proseed.

Reklamy