Reklamy
Aktualności Startupy

Startup: Abierto.pl – zagraniczne nieruchomości na sprzedaż

Firma Abierto, właściciel działającego od 2008 r. serwisu WakacyjnyWynajem.pl, rozpoczyna budowanie grupy e-turystycznej. Startuje z własnym nowym serwisem – Abierto.pl – a jednocześnie prowadzi negocjacje dotyczące przejęcia firmy działającej także w obszarze turystyki i turystycznego e-commerce.

Serwis skierowany jest z jednej strony do polskich właścicieli zagranicznych nieruchomości – apartamentów, domów lub willi, którzy chcieliby je sprzedać, z drugiej do wszystkich osób zainteresowanych zakupem takich nieruchomości, zarówno na własne potrzeby, jak i w celach inwestycyjnych.

Za kilka tygodni ma się rozpocząć kampania Abierto w sieci, w ciągu pół roku ruszy wersja rosyjska i angielska serwisu.

– Stworzenie serwisu abierto.pl jest w dużej mierze związane z sygnałami, które otrzymywaliśmy zarówno od zagranicznych, jak i polskich właścicieli nieruchomości ogłaszających się w serwisie WakacyjnyWynajem.pl. Wielu z nich jest żywo zainteresowanych dotarciem do wschodnioeuropejskich inwestorów. Dlatego wdrożenie wersji rosyjskiej abierto będzie dla nas priorytetem w najbliższym czasie – mówi Krzysztof Florek, dyrektor zarządzający Abierto.

Abierto.pl jest serwisem ogłoszeniowym – nie będzie pobierać prowizji od sprzedaży reklamowanych na swoich łamach nieruchomości, a jedynie opłaty za zamieszczenie ogłoszenia przez sprzedającego. Ogłoszeniodawcom zapewni kontakt z osobami zainteresowanymi zakupem.

W pierwszej fazie działania portalu ogłoszeniodawcy będą korzystać ze specjalnych preferencyjnych warunków – raz dodane ogłoszenie będzie widoczne w serwisie do momentu sprzedania reklamowanej nieruchomości – serwis nie będzie pobierał opłat za przedłużenie ogłoszenia. Docelowo, w perspektywie kilku miesięcy, planowane jest wprowadzenie standardowego systemu, przewidującego konieczność odnawiania ogłoszeń za dodatkową opłatą.

Reklamy