Reklamy
Aktualności

Tequila Mobile uruchamia studio developerskie i otrzymuje 2 mln zł od inwestorów

Spółka Tequila Mobile ogłosiła powstanie Tequila Games – nowego studia zajmującego się produkcją mobilnych gier społecznościowych. Fundusze Satus Venture oraz Akcelerator Innowacji NOT postanowiły wesprzeć projekt inwestycją na kwotę 2 mln zł.

Tequila Games przejmuje funkcję developera gier, natomiast Tequila Mobile skupi się na funkcji wydawniczej tytułów oraz rozwoju i obsłudze platformy Tequila Planet, służącej do globalnej dystrybucji gier na urządzenia mobilne, która zgromadziła już 24 mln unikalnych graczy.

Trzon studia stanowić będzie grupa kilkunastu specjalistów z Tequila Mobile. Tequila Games skupi się na grach społecznościowych w modelu free-to-play na platformy iOS, Android i Windows Phone.

Pierwsza produkcja Tequila Games to zdobywająca coraz większą popularność i ciesząca się świetnymi opiniami gra społecznościowa BattleFriends at Sea. Już od ponad miesiąca setki tysięcy graczy cieszą się nowoczesną adaptacją gry w klasyczne statki.

– Środki które pozyskaliśmy na nowe studio będą zainwestowane w stworzenie światowej klasy narzędzi i produkcję nowych tytułów. Inwestycję uwiarygadnia nasze wieloletnie doświadczenie w branży i silna platforma dystrybucyjna, a to podoba się inwestorom, którzy z dużą ostrożnością traktują branże gier, postrzeganą jako atrakcyjną ale bardzo konkurencyjną – mówi Wojciech Woziwodzki, CEO, Tequila Mobile.

Reklamy