Reklamy
Artykuł sponsorowany Nieruchomości

Mieszkanie w Krakowie. Jak dobrze zainwestować?

Kraków wciąż się rozwija. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest tak duże, że co roku w różnych częściach miasta powstają nowe inwestycje. Również prywatni właściciele coraz częściej decydują się na sprzedaż swoich lokali. Zastanawiasz się, czy warto inwestować w mieszkanie w stolicy Małopolski? Przekonaj się, że tak! Poniżej kilka wskazówek i rad dla niedowiarków.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Zanim weźmiesz kredyt, dokładnie przemyśl, w co tak naprawdę chcesz zainwestować. Na początkowym etapie poszukiwania nowego mieszkania musisz podjąć wiele ważnych decyzji. Pierwsza z nich to wybór między mieszkaniem z rynku wtórnego i od dewelopera. Mieszkanie od dewelopera ma wiele zalet. Przede wszystkim sam wybierasz dogodną dla siebie lokalizację osiedla, metraż mieszkania, liczbę pokoi i ich usytuowanie. Poza tym w ostatnim czasie właściciele mieszkań na rynku wtórnym zaczęli podnosić ceny. Spowodowało to, że obecnie różnica w cenie między nowym mieszkaniem od dewelopera a lokum po poprzednim właścicielu jest niewielka. Wpisz w wyszukiwarkę “deweloper Kraków mieszkania” i przekonaj się sam! W Internecie znajdziesz wiele firm deweloperskich, które oferują zarówno nowoczesne mieszkania w centrum Krakowa, jak i komfortowe domy na obrzeżach miasta.

Wymarzone mieszkanie czy siedziba firmy?

Kolejna kwestia, którą trzeba rozważyć na początkowym etapie inwestycji, to przeznaczenie mieszkania. Jeśli chcesz w nim zamieszkać razem z rodziną, pomyśl o dobrej lokalizacji i infrastrukturze towarzyszącej. W tym celu poszukaj osiedla z dala od gwarnego centrum miasta, ale z dobrymi połączeniami tramwajowymi i autobusowymi. Dla wielu osób bardzo ważne są takie aspekty jak tereny zielone czy bliskość żłobka i przedszkola. Oferta firm deweloperskich w Krakowie jest tak szeroka, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeśli poszukujesz lokalu na siedzibę firmy, zmodyfikuj kryteria swoich poszukiwań. Najlepsze lokale biznesowe to te zlokalizowane w centrum miasta.

Mieszkania w Krakowie – najlepsza inwestycja

Mieszkanie w Krakowie możesz też kupić i od razu wynająć. Kraków to miasto uniwersyteckie, do którego co roku przyjeżdżają tysiące studentów. W dzisiejszych czasach młodzież znacznie podwyższyła standard życia. Studenci szukają mieszkań niedaleko uczelni i z dobrym dojazdem w inne części miasta. Zwracają uwagę również na takie istotne elementy jak wykończenie i umeblowanie wnętrza. W Krakowie mieszkań na wynajem szukają także młodzi ludzie u progu kariery zawodowej. Ostatnią grupą, o której nie można zapominać, są turyści. Przygotowanie mieszkania pod weekendowy wynajem wymaga trochę pracy, jednak możesz być pewien, że ten trud szybko się zwróci. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa jednak lokalizacja – najlepiej w ścisłym centrum miasta, z widokiem na Wawel lub dachy Starego Miasta.

Reklamy