Fundusze Inwestycje

Squire Patton Boggs aktywnie w cyfrowym sektorze finansowym

Najnowsza inwestycja funduszu zarządzanego przez PEM w spółkętechnologiczną oferującą usługi związane z płatnościami telefonami komórkowymi, zrealizowana dzięki kompetencjom i międzynarodowemu doświadczeniu Squire Patton Boggs.

Adwokaci: Michał Karwacki, Partner i Paweł Magierowski, Of Counsel w Squire Patton Boggs, wspólnie z zespołem, doradzali funduszowi MCI.TechVentures 1.0 przy nabyciu akcji spółki technologicznej iZettle, działającej w segmencie usług finansowych. Firma oferuje rozwiązania dla MŚP, umożliwiające szybką i łatwą akceptację płatności kartą, w tym płatności zbliżeniowych w technologii NFC, a także płatności mobilnych. Jest liderem na europejskim rynku akceptacji płatności mobilnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

W ocenie Sylwestra Janika, partnera funduszu: „Spółki technologiczne działające w sektorze usług finansowych są jednym ze strategicznych obszarów, w którym widzimy duży potencjał wzrostu i specjalizujemy się”.

„W ramach rewolucji technologicznej sektor finansowy to dziś najbardziej gorące miejsce rozwoju cyfrowegobiznesu” – mówi Michał Karwacki, Partner w Squire Patton Boggs. „Inwestorzy są zainteresowani spółkami oferującymi innowacje ułatwiające bezgotówkowy przepływ pieniądza. Cieszymy się, że razem z MCI.TechVentures 1.0, który realizuje już kolejną inwestycję w tym segmencie, możemy współpracować przy transakcjach dotyczących podmiotów działających na styku finansów i nowoczesnych technologii. Silnekompetencje w przygotowaniu projektów M&A oraz międzynarodowe doświadczenie naszego zespołu, pozwalają wybrać i zastosować optymalne narzędzia prawne, które dają solidny komfort w transakcjach PE/VC”.

MCI.TechVentures 1.0 to fundusz zarządzany przez Grupę Kapitałową Private Equity Managers. Inwestuje w spółki technologiczne będące w fazie wzrostu, charakteryzujące się znaczącym potencjałem rozwoju i wysoką oczekiwaną stopą zwrotu. Fundusz realizuje inwestycje w Polsce, krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w Rosji.

Źródło: Inwestycje.pl S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com