Inspiracja

3 pomysły na dochodowy biznes w branży fashion

Podążanie za modą może być przepustką do dochodowego biznesu. Na co jest popyt w branży fashion i w czym można spróbować swoich sił, aby czerpać z tego zyski?

Ubranka dziecięce z naturalnych tkanin

 Jeśli sam jesteś rodzicem, dobrze wiesz, że delikatna skóra dziecka wymaga nie tylko  pielęgnacji odpowiednimi produktami. Również ubranka powinny zapewniać maluszkowi pełny komfort i wygodę, nie podrażniać skóry, a przy tym być ładne, kolorowe i modne. Do tego w cenie są produkty ekologiczne.

Tym potrzebom odpowiadają ubranka z naturalnych tkanin, czyli m.in. bawełny organicznej, lnu, wełny, włókna bambusa czy konopi. Ten rynek jest jeszcze nienasycony, dlatego rozwinięcie biznesu z odzieżą dziecięcą z naturalnych tkanin ma duże prawdopodobieństwo zakończenia sukcesem. Zwłaszcza jeśli posiadasz umiejętności krawieckie i potrafisz szyć oraz projektować ubrania.

Spośród innych ofert mogą cię wyróżnić ubranka z szydełkowymi lub haftowanymi elementami lub całkowicie robione na szydełku, np. czapeczki. Zadbaj też o radosne i kolorowe wzornictwo – farbuj ubranka naturalnymi barwnikami. Biznes przenieś do internetu – sklep online będzie mniejszym wydatkiem niż stacjonarny. Będziesz musiała zadbać m.in. o odpowiednie zabezpieczenie danych i transakcji klientów. Postaw na sprawdzonych dostawców wysokiej jakości tkanin.

 

Osobista stylistka – pomoc w doborze ubrań

Posiadanie osobistej stylistki to nie komfort zarezerwowany wyłącznie dla najbogatszych i celebrytów. Coraz więcej normalnych ludzi chce dobrze wyglądać i jest w stanie zapłacić osobie, która pomoże im zorganizować garderobę oraz wypracować styl zgodny nie tylko z najnowszymi trendami, ale i odpowiadający ich osobowości. Jeśli moda to twoje hobby, wiesz jak dobrać ubrania, aby uwydatnić zalety sylwetki i ukryć jej mankamenty, a znajomi często proszą cię o radę w sprawie stylizacji, warto pomyśleć nad wejściem  w branże fashion z własną działalnością.

Możesz uwiarygodnić swoje umiejętności, robiąc kurs osobistego stylisty, personal shoppera lub trenera wizerunku, który kończy się uzyskaniem dyplomu. Cena szkolenia – w zależności od stopnia zaawansowania oraz czasu trwania, waha się w granicach 300-1500 zł. Decydując się na ten biznes, musisz też dokładnie przemyśleć, jakich klientów chcesz ubierać, na ile możesz wycenić swoje usługi, co powinno składać się na twoją ofertę oraz sposób, w jaki sposób będziesz zdobywać klientów.

 

Koszulki z nadrukami 3D

Jeśli jesteś za pan brat z modowymi trendami, a do tego masz zdolności artystyczne lub jesteś grafikiem, możesz wejść w branżę fashion i stworzyć dochodowy biznes, sprzedając koszulek z nadrukami 3D. Popyt na designerskie koszulki jest duży, a jeśli zdecydujesz się na uruchomienie sklepu internetowego, wówczas możesz znaleźć klientów nie tylko w Polsce.

Potrzebne będą ci pomysły na oryginalne wzory, dostawca dobrej jakości koszulek (np. lokalny producent), lokal, w którym będziesz wykonywać nadruki, a także sprzęt do  produkcji (w tym komputer ze specjalnym oprogramowaniem, drukarka i maszyny do nanoszenia wzorów na materiał). Te ostatnie będą największym wydatkiem – ich koszt może sięgać nawet 50-100 tys. zł. Najlepiej wziąć sprzęt w leasing lub poszukać ogłoszeń z maszynami używanymi.

 

Redakcja Proseed

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com