Inspiracja

5 pomysłów na kobiecy biznes osiedlowy

Zawsze chciałaś być sobie szefem, ale przed uruchomieniem własnego biznesu wstrzymywało cię przekonanie, że to wymaga zbyt dużych nakładów? Tymczasem przede wszystkim trzeba mieć niestandardowy pomysł lub znaleźć niszę w okolicy, w której mieszkasz. Oto 5 propozycji biznesu osiedlowego, który może uruchomić kobieta.

Konsultacje dietetyczne i treningowe 

Ta forma biznesu jest dobra zarówno dla początkujących dietetyków i trenerów personalnych, którzy ze względu na małe doświadczenie mają problemy ze znalezieniem pracy w dużej sieci fitness, jak i kobiet, które interesują się zdrowym trybem życia i chętnie poszerzyłyby swoją wiedzę oraz kompetencję o specjalistyczne szkolenie. Konsultacje dietetyczne i treningowe może też zaoferować mama – instruktorka, która ze względu na urodzenie dziecka wypadła z czynnego prowadzenia zajęć fitness. Odpowiednie kursy z certyfikatem potwierdzającym kompetencje można zrobić na terenie całego kraju. Są prowadzone w systemie weekendowym, tygodniowym czy w formie szkolenia jedno- lub dwudniowego i kosztują od 100 do ok. 3000 zł. Jeśli skończyłaś kurs instruktora fitness, możesz wynająć salkę w pobliskiej szkole i spróbować organizować zajęcia dla mieszkanek danego osiedla i okolic. W przypadku konsultacji dietetycznych możesz umawiać się z klientkami we własnym gabinecie (możesz zaadaptować jeden ze swoich pokoi lub wynająć małe biuro).

 

Fryzjer tylko dla dzieci

 Jeśli bawisz się w domowego fryzjera i lubisz dzieci, warto wykorzystać to do stworzenia niszowego biznesu. Takim niewątpliwie są usługi fryzjerskie wyłącznie dla dzieci. Wcale nie musisz od razu otwierać zakładu fryzjerskiego. Zacznij od zakupienia profesjonalnych narzędzi i wizyt domowych. Prześledź trendy w Internecie nie tylko dotyczące popularnych cięć, ale i fryzur dla maluchów. Wybierz się na kurs fryzjerski – cena zależy od stopnia zaawansowania (podstawowe zaczynają się od ok. 1000 zł). Małej klienteli szukaj na pobliskim placu zabaw, w osiedlowym przedszkolu, wrzucaj ulotki do skrzynek itp.

 

Sprzedaż ręcznie projektowanych kartek i zaproszeń okolicznościowych

Moda na ręcznie projektowane kartki i zaproszenia okolicznościowe nie słabnie, a wręcz przeciwnie. Coraz więcej Polaków chce wręczyć rodzinie i znajomym unikatowe, małe dzieła sztuki, które będą podkreślać wyjątkowość chwili (np. ślub, chrzciny, 18 urodziny itp.). Co więcej, hand made nie wymaga specjalistycznych kursów, a nawet spędzania wielu godzin poza domem (docenisz to zwłaszcza będąc mamą). To czego potrzebujesz to wysokiej jakości materiały i niczym nieograniczona kreatywność – wypracuj własny styl. Możesz zainteresować znajomych, wrzucając swoje wyroby na Facebooka i skorzystać z tzw. poczty pantoflowej. Z czasem możesz pomyśleć o uruchomieniu strony internetowej i e-sklepu. Dobrym miejcem do promocji biznesu będą serwisy typy marketplace, czyli platformy, na których spotykają się osoby tworzące oryginalne rzeczy z konsumentami zainteresowanymi nietypowymi produktami czy usługami.

 

Sprzątanie mieszkań

Będą Ci potrzebne środki czystości, odkurzacz, mopy, szczotki, wiadro, ściereczki oraz ubranie robocze, ewentualnie inne mniejsze sprzęty. W sumie na start może być potrzebne ok. 3-5 tys. zł. Do tego mogą pojawić się miesięczne wydatki związane z uzupełnianiem środków, które się skończyły. Jednak te wydatki zależą od ilości zleceń. Możesz realizować jednorazowe zamówienia lub oferować regularne porządki w całym mieszkaniu bądź skupić się na konkretnych zadaniach, np. odkurzanie antyalergiczne i pranie tapicerek, dywanów itp. Pamiętaj, aby skupić się na jakości i solidności usług.

 

Torty okolicznościowe

Lubisz piec, a każde twoje ciasto spotyka się z zachwytem gości? Spróbuj podbić podniebienia mieszkańców twojego osiedla i okolic tortami okolicznościowymi. Na wypieki z naturalnych składników zawsze będzie popyt. Potrzebne będzie ci miejsce do spotkań z klientami, którzy przedstawią własną wizję słodkości na wybraną okazję (chrzest, komunia, wieczór panieński, 50-te urodziny itp.). Możesz wybrać opcję – klient kupuje składniki we własnym zakresie lub ty zajmujesz się pieczeniem od A do Z. Ważne jest, abyś dowiedziała się jak najwięcej szczegółów o obdarowywanym – wówczas będziesz mogła stworzyć spersonalizowany tort, np. dla fana siatkówki – piłkę lub boisko do gry wraz z siatką i zawodnikami. Możesz piec tradycyjne torty, postawić na styl angielski, hawajski czy amerykański. W przypadku wynajmu lokalu, warto wybrać miejsce, gdzie już wcześniej był prowadzony biznes gastronomiczny – będzie on już dostosowany do wymagań sanepidu.

Pomysł na kobiecy biznes osiedlowy warto oprzeć na swoich zainteresowaniach, umiejętnościach, możliwościach finansowych i zasobowych (pomieszczenie na siedzibę, sprzęt, narzędzia itp.), ale również zgodnie z zapotrzebowaniem okolicy. Najlepiej uruchomić działalność na własnym osiedlu – najlepiej widzimy, czego brakuje, kto mógłby być naszym klientem, jak rozpromować biznes itp.

 

Redakcja Proseed

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com