Inspiracja

Agencje marketingowe – każda jest inna!

W dzisiejszych czasach praktycznie żadna firma nie obejdzie się bez działu marketingowego lub zewnętrznej agencji. Dużą zaletą drugiego rozwiązania jest świeże spojrzenie na nasze przedsiębiorstwo, większe doświadczenie i… szeroki wachlarz usług. Każda agencja zajmuje się jednak nieco innym aspektem marketingu – jaką wybrać?

Agencje reklamowe

Niestety, sam dobry produkt to za mało, aby przebić się przez konkurencję. Równie ważna jest reklama i promocja marki. Agencja reklamowa zaplanuje jak mają wyglądać reklamy promujące Twoją firmę, markę lub produkt. Zaproponują Ci najodpowiedniejsze przekaźniki – czasopisma, radio, telewizję lub internet. Zadbają także o wykupienie miejsca w mediach, na billboardach czy na city light. Taka współpraca może przynieść wymierne korzyści, jednak jest tylko jedną z części marketingu.

Agencje PR

Zadaniem agencji PR jest zadbanie o Twój wizerunek. Działa tutaj stara zasada: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Istotne dla tego typu agencji jest to, aby nazwa Twojej firmy często pojawiała się w mediach, aby ciągle było o Tobie głośno – oczywiście z pozytywnym wydźwiękiem. Jeśli chcesz zorganizować konferencję prasową i marzysz, aby o Twojej marce wszyscy mówili dużo o dobrze, znajdź odpowiednią agencję PR.

Agencje BTL

Jeśli myślisz o promocji „w terenie” – zwróć się do agencji BLT. Oczywiście, sam możesz zorganizować event, nadzorować merchandising, zatrudnić hostessy i wysłać je na promocje. I prawdopodobnie poradziłbyś sobie z takim wyzwaniem, jednak korzystniej będzie powierzyć tego typu zadania wyspecjalizowanej agencji. Zaoszczędzisz sporo czasu, nerwów i pieniędzy, nawet jeśli w pierwszej chwili wyda Ci się to absurdalnym wydatkiem.

Agencje social media

Równie trudno jest zorganizować promocję w internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Agencja social media nie tylko przygotuje dla Ciebie strategię komunikacji, ale także pomoże w stworzeniu swoistej społeczności wokół Twojej marki. Pomysły na angażujące internautów posty nie skończą się po dwóch tygodniach, a ewentualne kryzysy zostaną szybko zażegnane – co jest bardzo ważne w dzisiejszych, internetowych czasach.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com