Aktualności Inwestycje

Rekordowy rok MCI Management

Przez pierwsze 3 kwartały 2012 roku Grupa Kapitałowa MCI osiągnęła 31,8 mln zł zysku netto. Łączna kwota wyjść z inwestycji wyniosła w tym okresie rekordowe 177 mln zł. MCI zarobiła aż 38 mln euro na sprzedaży  udziałów w Mall.cz Grupie Naspers.

W 2013 roku MCI zainwestuje w projekty technologiczne prawie 300 mln zł. Grupa ostrzy sobie zęby na rynek e-commerce, który w regionie CEE nadal jest słabo zagospodarowany. MCI zamierza też zdywersyfikować portfel inwestycyjny, lokując pieniądze również w Rosji, Niemczech, a być może także w Turcji.

W III kwartale 2012 MCI zainwestowała w trzy projekty: rosyjski sklep internetowy z ubraniami KupiVIP (12 mln euro), niemiecki e-sklep z biżuterią 21Diamonds (5 mln euro) oraz polski projekt mojebiuro.pl, dostarczający rozwiązań do prowadzenia księgowości w chmurze (5 mln zł).

W 2012 roku dokonano także sprzedaży pakietu większościowego w spółce Nexto sp. z o.o do  Grupy Ruch S.A. MCI zainkasowała również prawie 13 mln zł dywidendy wypłaconej z zysków 2011 roku przez ABC Data S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com