Inwestycje

Ventures Hub zmierza na NewConnect

IQ Partners

Maciej Hazubski i Wojciech Przyłęcki rozważają wprowadzenie swojego inkubatora Ventures Hub na rynek akcji NewConnect. Wcześniej podobną ścieżkę przeszedł prowadzony przez nich fundusz IQ Partners, dziś notowany na GPW.

O planach Ventures Hub rozmawiamy z Maciejem Hazubskim.

Jakie są cele wejścia Ventures Hub na NewConnect?

W ramach działalności Ventures Hub mamy uruchomionych kilkanaście projektów. Do końca roku zainwestujemy w kolejne trzy i budżet na nowe inwestycje tym samym się wyczerpie. W przyszłym roku inkubator będzie potrzebował pieniędzy na dalszą działalność inwestycyjną, stąd jedną z opcji, jaką rozpatrujemy, jest jego upublicznienie. Fundusz na bieżąco również gromadzi środki ze sprzedaży spółek portfelowych.

Jeśli zdecydujemy się upublicznić inkubator Ventures Hub, to pozyskane środki przeznaczymy na jego dalszą działalność inwestycyjną.

Ile pieniędzy chcecie pozyskać od inwestorów z NC?

O ile zdecydujemy się na debiut to zakładamy, że będziemy chcieli pozyskać dla Ventures Hub kilka milionów złotych.

Jak radzą sobie inkubowane w VenturesHub projekty?

W portfelu Ventures Hub jest kilka naprawdę ciekawych projektów, którymi chwalimy się w ramach całej działalności grupy IQ Partners. Takim projektem jest przykładowo JOJO Mobile, które realizuje budżet i wykazuje się dużą dynamiką rozwoju, jeśliby spojrzeć na wzrost przychodów ze sprzedaży.

To ABC Media Publishing, które doskonale radzi sobie na rynku treści edukacyjnych skierowanych do dzieci w internecie, czy Langloo.com, które również działa w obszarze edukacji i dla którego udało nam się pozyskać niedawno ważnego inwestora branżowego, Grupę Polskapresse.

Bardzo istotnym projektem jest dla nas również Antyweb, który jest niewątpliwie liderem w swojej kategorii blogów. Dużo obiecujemy sobie po stosunkowo nowych inwestycjach tj. chociażby VIPmedica, Chinese2know oraz BSS Poland. W portfelu inwestycyjnym Ventures Hub znajdują się na tyle atrakcyjne projekty, że według nas powinno się to przełożyć na ewentualne zainteresowanie akcjami tego inkubatora.

Komentarze

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com