Reklamy
JEREMIE

Dolnet: setki tysięcy złotych zainwestowane w przewagę konkurencyjną

Dolnet to firma działająca w sektorze IT, w obszarze nowoczesnych technologii transmisji danych. Dostarcza internet firmom i klientom indywidualnym w Świdnicy, Strzegomiu i okolicach.

Dolnet Group powstał z połączenia czterech mniejszych firm, które od dawna działały w powiecie świdnickim i współpracowały ze sobą. Aby poszerzyć ofertę, kilku przedsiębiorców zdecydowało się założyć spółkę. Udało się – od 2,5 roku firma bardzo dynamicznie się rozwija.

Misją Dolnetu jest  dostarczanie internetu bardzo dobrej jakości na łączach o bardzo dużej prędkości. – Chcemy dotrzeć z naszym światłowodem do każdego mieszkańca Świdnicy i Strzegomia – mówi Dariusz Tekiela, prezes firmy. I do zadania podchodzi nadzwyczaj poważnie. – Budujemy własną infrastrukturę, całkowicie niezależną od każdego innego operatora. Jesteśmy bezpośrednio wpięci do największych węzłów wymiany danych w Polsce. Kiedy powstawał Dolnet mieliśmy łącznie ok. 1500 klientów, łącznie z firmami. Dziś samych indywidualnych odbiorców mamy kilka tysięcy. A to oznacza, że kilkakrotnie zwiększyliśmy przychody w ciągu zaledwie 2,5 roku – podkreśla.

Oferta dla klientów indywidualnych działa pod marką Limonka. Łącza światłowodowe Dolnetu pozwalają na zaoferowanie mieszkańcom Świdnicy i Strzegomia prędkości 100 Mbit/s za 54 zł miesięcznie. Własna sieć światłowodowa jest największym atutem firmy, ale i jej największą, ciągle trwającą inwestycją.

Pożyczka była potrzebna na sfinansowanie kolejnego etapu inwestycji w sieć światłowodową.

Na początku wyglądało to tak, że 4 firmy współpracowały ze sobą na poziomie partnerskim, na terenie powiatu świdnickiego. Po czym stwierdziliśmy, że fajnie by było zrobić krok do przodu. I oprócz samego internetu sprzedawać jeszcze inne usługi. Połączyliśmy więc 3 firmy w jedną i tak powstał Dolnet Group – to skrót od Dolnośląski Internet.

W światłowody inwestujemy bardzo dużo, setki tysięcy złotych miesięcznie. Wkładamy w to każdy zaoszczędzony grosz, wykorzystujemy też wszelkie możliwe formy pomocy – urząd pracy, dotacje, wykorzystaliśmy też jedną pożyczkę JEREMIE. W najbliższym czasie chcielibyśmy wziąć jeszcze jedną lub dwie – mówi Dariusz Tekiela.

Światłowody są kluczem w zdobywaniu klientów instytucjonalnych a na nich Dolnetowi bardzo zależy. – W okolicy jest mnóstwo firm, sporo stref gospodarczych. Wielu dużych operatorów nie chce tam budować swojej infrastruktury. W takim razie budujemy ją my – jesteśmy bardzo mocno nastawieni na klienta biznesowego – podkreśla prezes.

Pożyczki w ramach JEREMIE udzieliło Dolnetowi Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych. Firma przeznaczyła ją oczywiście na kolejny etap inwestycji w światłowody. – Te inwestycje bardzo nam pomagają w zwiększeniu konkurencyjności, szczególnie w sektorze B2B. Nasza oferta dla firm w Świdnicy, Strzegomiu i okolicach jest bardzo atrakcyjna, więc klientów w tym segmencie bardzo szybko nam przybywa. Nie ma miesiąca, byśmy nie zyskali przynajmniej dwóch poważnych kontrahentów. Staramy się ich obsłużyć jak najbardziej kompleksowo. Oprócz łącz dostosowanych do ich potrzeb i wymagań dostarczamy też własną telefonię cyfrową, w bardzo atrakcyjnych cenach – podkreśla Dariusz Tekiela.

Niskie oprocentowanie pożyczki w ramach JEREMIE było dla Dolnetu niewątpliwym atutem. Potrzeby inwestycyjne firmy są dużo większe, niż jej siła kredytowa, więc JEREMIE było dla Dolnetu praktycznie jedyną opcją na pozyskanie relatywnie taniego finansowania.

 

Więcej informacji na temat inicjatywy JEREMIE znajdziesz na stronie www.jeremie.com.pl

 

jeremie-logotypy-dolny-slask

Reklamy