Biznes

Work Service wchodzi na londyńską giełdę

technologia na new connect

18 lutego br. Work Service wejdzie na londyńską giełdę dokonując technicznego dual listingu. Akcje spółki będą notowane równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Work Service jest pierwszą polską firmą, która bez wykorzystania  instrumentów pochodnych wejdzie  bezpośrednio na londyński parkiet. W ten sposób firma chce otworzyć się na inwestorów globalnych i wzmacniać swoją pozycję w Europie.

Grupa Work Service będąca największą firmą w sektorze HR regionie Europy Środowej, od 18 lutego będzie notowana na londyńskiej giełdzie. Spółka dokona technicznego dual listingu, który nie wiąże się z emisją dodatkowych akcji.

Zakończenie procesu dual listingu  jest dla nas kolejnym krokiem do budowania pozycji Work Service na rynkach międzynarodowych. Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej. Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wzmacniać pozycję regionalnego lidera w branży i docelowo wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie – mówi Maciej Witucki, Prezes Zarządu Work Service S.A.
Akcje Work Service będą równocześnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Będą denominowane w PLN i GBP, a ich kurs będzie powiązany. Walory będą miały tę samącenę na obu parkietach.

Giełda londyńska jest dla nas naturalnym celem, gdyż jesteśmy firmą działającą w Europie. Obecność na najważniejszym europejskim parkiecie pozwoli nam oddzielić kurs akcji od trendów obowiązujących na warszawskiej giełdzie i pokazać prawdziwy potencjał Work Service. Dzięki operacji technicznego dual listingu chcemy zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach inwestorów i obniżyć ryzyko inwestycyjne – mówi Tomasz Misiak, Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A.

Work Service S.A. jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3000 największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii. Rynek usług personalnych jest dużym i atrakcyjnym sektorem. W 2014 r. cała branża w Polsce wygenerowała obroty na poziomie 2 788 mln PLN, czyli o 22% wyższe niż w 2013 r.
Work Service konsekwentnie realizuje strategię ekspansji w Europie. Rozwój biznesowy i geograficzny stwarza nam kolejne możliwości pozyskiwania nowych klientów. W 2015 r. spółka weszła na rynek usług rekrutacji stałych na Węgrzech i w Niemczech, wdrożyła strategię rekrutacji i kontraktowania specjalistów IT w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy i Szwajcaria, a także rozwinęła rekrutacje transgraniczne. Obecność na londyńskim parkiecie to kolejny krok do wzmacniania pozycji w Europie – mówi Tomasz Hanczarek, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Work Service S.A.
Innowacyjne rozwiązanie technicznego dual listingu Work Service było opracowane przez doradcę ProPrimo i zostało realizowane we współpracy z kancelarią prawną Kochański Zięba i Partnerzy.

Grupa Kapitałowa Work Service

Komentarze